Nick da nam dzisiaj w kość! Fatalna prognoza pogody [26.08.2021]

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE "Nick" da nam dzisiaj w kość! Fatalna prognoza pogody [26.08.2021]

"Nick" da nam dzisiaj w kość! Fatalna prognoza pogody [26.08.2021]

2021-08-26 11:00

Układ niskiego ciśnienia o niegroźnie brzmiącej nazwie "Nick" może mieć dziś ogromny wpływ na pogodę w Polsce. W czwartek (26 sierpnia 2021) centrum niżu "Nick" znajdzie się nad Bałtykiem, nieopodal naszych granic. Jak podaje portal MeteoReporter.pl, "z północnego zachodu zacznie napływać świeża masa powietrza polarnomorskiego o zwiększonym poziomie niestabilności". Jaki może mieć to wpływ na dzisiejszą aurę?

Niż "Nick" namiesza w Polsce! Prognozy są niepokojące [26.08.2021]

Choć centrum niżu "Nick" ma znajdować się nad Morzem Bałtyckim, będzie miał on duży wpływ na zmiany pogodowe nad Polską. Mowa szczególnie o północy kraju, gdzie przez niemal cały dzień powinno być pochmurnie i deszczowo. Do wieczora w całym kraju utrzymywać się mają umiarkowane temperatury. Do kilkunastostopniowych wskazań termometrów musimy się niestety przyzwyczaić, bo prawdziwe lato prawdopodobnie się już skończyło. W czwartek (26 sierpnia 2021) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał żadnych ostrzeżeń pogodowych. Nie są spodziewane gwałtowne burze. Biomet będzie niekorzystny, szczególnie w centralnej, północnej i zachodniej części kraju. - W Polsce południowo-wschodniej początkowo obojętne warunki biometeorologiczne w ciągu dnia szybko pogorszą się do niekorzystnych i jako takie utrzymają się aż do wieczora. Na pozostałym obszarze kraju niżowa pogoda przez cały dzień będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka - podaje IMGW.

Choć nie ma w Polsce obowiązujących alertów pogodowych, wydano ostrzeżenie hydrologiczne. - W związku z wysokim napełnieniem Bałtyku (531 cm) oraz prognozowanym wiatrem z sektora północnego, na Zalewie Szczecińskim przewiduje się wzrosty poziomów wody do strefy stanów wysokich, a następnie wahania. Lokalnie istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Przed wyjściem z domu warto zaopatrzyć się dziś w parasol lub kurtkę przeciwdeszczową z kapturem.

Taka będzie pogoda jesienią
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany