Nadchodzi załamanie pogody. Cyklon Piotr przyniesie burze i grad

i

Autor: Shutterstock Cyklon Piotr mocno wpłynie na pogodę w Polsce.

Pogoda po świętach

Nadchodzi załamanie pogody. Cyklon Piotr przyniesie burze i grad

2023-04-11 8:42

Po świętach na pogodę w Polsce w najbliższym czasie ogromny wpływ będzie mieć cyklon Piotr. To front atmosferyczny, który przyniesie nam burze, porywisty wiatr, ulewny deszcz, a nawet grad! Gdzie będzie najgorzej? Szczegóły prognozy w dalszej części artykułu.

Cyklon Piotr wpłynie na pogodę w Polsce. Gdzie będzie najgorzej?

Już we wtorek (11 kwietnia) do naszego kraju znad Niemiec wkroczy kolejny front atmosferyczny. Jak informuje portal twojapogoda.pl, nad Polską znajdzie się cyklon imieniem Piotr znad północnego i północno-wschodniego Atlantyku. Co cyklon Piotr zmieni w pogodzie? Już od wtorkowego poranka w Polsce będzie padać. Opady wystąpią w zachodniej części kraju. Będą przelotnie, ale intensywne. Im dłużej potrwa dzień, tym więcej deszczu. - Uprzedzamy, że miejscami możliwe są burze z drobnym gradem i porywisty wiatr - czytamy w artykule na twojapogoda.pl. We wtorek (11 kwietnia) jedynie wschodnia część Polski nie znajdzie się pod wpływem cyklonu Piotr. Tam pogoda będzie najlepsza. Mieszkańcy Podkarpacia czy Lubelszczyzny będą cieszyć się słońcem. Jedynie miejscami spodziewane są lokalne burze i opady, ale przelotne.Podczas deszczu spadnie 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. W czasie burz będzie to 15 litrów i więcej. We wschodniej części kraju odnotujemy minimalne wartości.

Cyklon Piotr to nie tylko deszczowa i burzowa pogoda, ale i ochłodzenie. Przed opadami na termometrach 13-15 stopni Celsjusza. W zachodniej Polsce temperatura nie przekroczy 10 stopni, szczególnie podczas burz i deszczu. Pogoda w Polsce zacznie się poprawiać już w środę (12 kwietnia). Chwil ze słońcem będzie więcej. Deszcz popada tylko na wschodzie, szczególnie na Mazowszu, Warmii, Mazurach i Podlasiu. Duże różnice w temperaturze. W południowej Polsce 7-9 stopni Celsjusza, zaś na północnym wschodzie 15-16 stopni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pogoda na lato. Termometry oszaleją. Prognoza długoterminowa

Źródło: TwojaPogoda.pl

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
25-latek podejrzany o zdewastowanie pomnika Jana Pawła II przed łódzką katedrą zatrzymany
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają