Nadchodzi noc gorących kochanków. Będzie pełna namiętności. Nie będziecie mogli się od siebie oderwać!

i

Autor: SuicideOmen / rkarkowski / CC0 / pixabay.com Nadchodzi noc gorących kochanków. Będzie pełna namiętności. Nie będziecie mogli się od siebie oderwać!

Już w ten weekend!

Nadchodzi noc gorących kochanków. Będzie pełna namiętności. Nie będziecie mogli się od siebie oderwać!

2022-10-08 23:01

Zbliża się październikowa pełnia Księżyca. To zjawisko ma zarówno swoje dobre i złe strony. Pełnia Księżyca Myśliwych to zarówno niesamowity spektakl na nocnym niebie, ale także trudny czas dla osób, które mają problemy ze snem. Październikowa pełnia Księżyca będzie również miała duży wpływ na naszą seksualność. Kiedy będzie można obserwować pełnię Księżyca w październiku 2022 i skąd wzięła się jej nietypowa nazwa? Wyjaśniamy!

Pełnia Księżyca Myśliwych - skąd wzięła się nazwa?

Nazwy październikowej pełni Księżyca pochodzą m.in. z kultury rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i odwołują się do czasu, w którym rozpoczynały się przygotowania do nadchodzącej zimy, co wiązało się z polowaniami na zwierzynę. Inna popularna nazwa Pełni Myśliwych to Pełnia Łowców.

Kiedy przypada Pełnia Księżyca Myśliwych 2022?

Pełnię Księżyca Myśliwych będzie można obserwować już w najbliższy weekend. Księżyc wejdzie w fazę pełni i zrobi się idealnie okrągły w niedzielę, 9 października o godz. 22:54. Oznacza to, że październikową pełnię będziemy mogli podziwiać w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Koszmary nocne, bezsenność, ból i energia seksualna

Pełnia Księżyca to nie tylko ciekawe zjawisko, które przyciąga miłośników astronomii i fotografów. Ma ona również dość nieprzyjemne skutki uboczne. W czasie, gdy Księżyc wchodzi w fazę pełni, wiele osób odczuwa jej oddziaływanie. Skutki mogą objawiać się bezsennością i koszmarami sennymi. Niektórzy mogą też lunatykować. Są też tacy, którzy skarżą się na swoje zdrowie. Wśród nich jest znana piosenkarka, Edyta Górniak, która twierdzi, że podczas pełni Księżyca odczuwa ogromny ból, który nie pozwala jej wstać z łóżka.

Jest też dobra wiadomość. Księżyc w pełni może mieć również wpływ na życie intymne. Podczas Pełni Myśliwych Księżyc wchodzi w znak Barana, co może sprawić, że znajdziemy w sobie ogromne pokłady energii - również seksualnej. Dla wielu może to być więc namiętna noc, pełna miłosnych uniesień!

Jak obserwować Pełnię Księżyca Myśliwych?

Pełnię Księżyca można podziwiać bez wychodzenia z domu. Nie jest do tego wymagany specjalistyczny sprzęt, chociaż przydatna może się okazać nawet zwykła lornetka. Efekt jest jednak zdecydowanie ciekawszy, gdy wybierzemy się za miasto, z dala od źródeł sztucznego światła - tam, gdzie nie występuje tzw. "zanieczyszczenie światłem". W tym przypadku warto zadbać o ciepłą odzież. Październikowe noce są już dość chłodne.

Ważnym, o ile nie najważniejszym czynnikiem w tym przypadku jest również pogoda. I nie chodzi tutaj o temperaturę, lecz zachmurzenie. Niebo powinno być bezchmurne, co przy zbliżającej jesieni może okazać się dość niepewne, gdyż na najbliższy weekend synoptycy w części kraju zapowiadają większe zachmurzenie i opady deszczu. Warto więc śledzić lokalne prognozy pogody.

Księżycowy QUIZ. Co wiesz o ziemskim księżycu?

Pytanie 1 z 10
Księżyc to jedyne ciało niebieskie otaczające Ziemię
Pełnia Truskawkowego Księżyca
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany