Pogoda

i

Autor: SHUTTERSTOCK Prognoza pogody IMGW na środę, 19 lipca.

Pogoda na środę

Nad morzem lata nie widać, ale w tym regionie prawie 30 stopni! [Prognoza IMGW na 19.07.2023]

2023-07-18 17:51

Kto spędza obecnie urlop nad morzem, ten nie będzie zadowolony z tego, co prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). W środę (19 lipca) nad Bałtykiem pogoda nie będzie przypominać letniego, wakacyjnego dnia. Będzie zimno i deszczowo. W Polsce są jednak regiony, gdzie w środę będzie naprawdę bardzo ciepło! Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pogoda na środę, 19.07.2023. Prognoza IMGW

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w środę (19 lipca) pogodę w zachodniej, południowej i częściowo środkowej Europie będą kształtować układy wysokiego ciśnienia. Nad resztą kontynentu dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. - Polska znajdzie się pomiędzy rozległym obszarem obniżonego ciśnienia znad Morza Norweskiego i północnej Europy a słabo wyrażonym klinem wyżowym znad Morza Śródziemnego i Bałkanów - prognozuje IMGW. Napływa powietrze polarne morskie, ciepłe na południu kraju i chłodniejsze na północy.

W środę (19 lipca) zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwy przelotny deszcz, a na północy i południu kraju burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 10 mm do 25 mm. Na termometrach maksymalnie od 21-22 stopni Celsjusza na północy do 29 stopni Celsjusza w południowej części kraju. Najchłodniej nad samym morzem, około 18 stopni Celsjusza. Wypoczywający tam turyści będą niepocieszeni. - Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h - czytamy w prognozie IMGW.

CZYTAJ TEŻ: Zapowiada się ekstremalnie długie lato! Rekordowy wrzesień i październik pełen anomalii

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Ukraina oddala się od członkostwa w NATO? Gen.Pacek: Ukraina nie będzie przyjęta gdy skończy się wojna!