Na taki weekend długo czekaliśmy. Ekspertka IMGW sygnalizuje wyraźną poprawę pogody

i

Autor: CC Unsplash.com / Licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Na taki weekend długo czekaliśmy. Ekspertka IMGW sygnalizuje wyraźną poprawę pogody

Optymistyczna prognoza

Na taki weekend długo czekaliśmy. Ekspertka IMGW sygnalizuje wyraźną poprawę pogody

2022-09-23 8:38

Prognoza pogody IMGW na weekend dla Polski to wyczekiwany powiew optymizmu. Synoptyk Instytutu Grażyna Dąbrowska zapowiada więcej słońca i dla odmiany mniej deszczu. Termometry pokażą wyższe wartości. Poniżej znajdziesz szczegółową prognozę pogody na weekend 24-25 września.

Prognoza pogody na weekend 23-25.09.2022

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, już niemal w całym kraju. Tylko gdzieniegdzie, jak powiedziała Dąbrowska, jeszcze na północnym wschodzie mogą wystąpić burze i tam zachmurzenie wzrośnie do dużego. Może przelotnie popadać.

- Mgły spodziewane są głównie na południu, w kotlinach górskich. Przemieszczą się one na wschód kraju i będą ograniczać widzialność do ok. 200 m - przekazała synoptyk.

Noc z piątku na sobotę będzie nieco cieplejsza od poprzedniej, ale nadal zimna. W rejonach podgórskich i na Suwalszczyźnie temperatura wyniesie od 1 do 2 stopni Celsjusza. Przy gruncie na tych terenach możliwy będzie spadek temperatury do minus 2 stopni. Na pozostałym obszarze Polski ma być od 3 do 7 stopni. Wiatr będzie słaby z kierunków zachodnich i południowych.

Ta noc powinna być ostatnią tak chłodną. W kolejnych temperatura stopniowo i powoli ma nieco wzrosnąć. - W nocy nie powinno być już spadków temperatury przy gruncie do wartości ujemnych. Od soboty wygląda na to, że powinno się pojawić więcej słońca, zmieni się cyrkulacja, zacznie napływać do Polski cieplejsze powietrze z zachodu. Pojawi się więcej chmur, trochę opadów, ale będzie cieplej - podkreśliła synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska, cytowana przez PAP.

Poprawa pogody nastąpi również w ciągu dnia. W weekend na zachodzie Polski możliwe temperatury nawet do 20 stopni Celsjusza, a słońce częściej będzie przejmować inicjatywę. Ponury, jesienny klimat ustąpi miejsca ostatnim podrygom późnego lata. Najcieplej powinno być w niedzielę (25.09.2022) na Dolnym Śląsku i w okolicach Opola.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany