Mróz nawet -10°C! Do tego śnieg i wichury. Stanie się jeszcze to! [Prognoza IMGW na 4.02.2023]

i

Autor: schauhi / Pixabay.com Mróz nawet -10°C! Do tego śnieg i wichury. Stanie się jeszcze to! [Prognoza IMGW na 4.02.2023]

Prognoza IMGW

Mróz nawet -10°C! Do tego śnieg i wichury. Stanie się jeszcze to! [Prognoza IMGW na 4.02.2023]

2023-02-03 12:25

Pogoda na sobotę (4 lutego 2023) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o powrocie siarczystych mrozów. Do tego czeka nas śnieg i silny wiatr. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 4 lutego 2023 przeczytasz na se.pl.

Mróz nawet -10°C! Do tego śnieg i wichury. Stanie się jeszcze to! [Prognoza IMGW na 4.02.2023]

Jak informuje IMGW Europa Zachodnia jest w zasięgu wyżu z centrum nad Francją. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi. Nad Polskę od zachodu nasuwa się zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Znajdujemy się w zasięgu niżu, który wraz z układem frontów atmosferycznych przemieści się znad Bałtyku na południowy wschód, w głąb kraju. Z zachodu i północnego zachodu napływa wilgotne powietrze polarne morskie, coraz chłodniejsze. Wystąpią wahania ciśnienia.

Jaka będzie pogoda w sobotę, 4 lutego 2023?

Z prognoz przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wynika, że w sobotę (4 lutego 2023) na południu i południowym wschodzie zachmurzenie będzie duże. Synoptycy mówią o przelotnych opadach śniegu.

- W górach i rejonach podgórskich przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm - podaje IMGW - W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady śniegu.

Temperatura 4 lutego 2023

Wracają mrozy. W dzień temperatura maksymalna od -4°C w dolinach karpackich do 0°C w centrum kraju i 3°C na północnym zachodzie i nad morzem. Miejscami wiatr wciąż będzie szalał.

- Wiatr słaby i umiarkowany, na południu w porywach do 60 km/h, północny. W górach porywy do 90 km/h, miejscami zawieje i zamiecie śnieżne - podaje IMGW.

Pogoda na jutro IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (4.02.2023/5.02.2023)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z soboty na niedzielę (4.02.2023/5.02.2023) na południu, wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady śniegu. W obszarach podgórskich Karpat suma opadów do 5 cm. Temperatura minimalna od -8°C w centrum i na północnym wschodzie do -5°C na zachodzie i -1°C nad morzem; w obszarach podgórskich Karpat spadek temperatury do -10°C. Wiatr słaby, początkowo miejscami umiarkowany i porywisty, na ogół północny i północno-zachodni.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Piraci na drogach. To oni stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo

Nie lubisz poranków? Są na to proste sposoby!

Posłuchaj, co radzi Krystyna Mirek, autorka książki "Uwierz w szczęście"!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają