Mgły, deszcz ze śniegiem, ale również dwucyfrówka na plusie! Pogoda szykuje niespodzianki [Prognoza IMGW na 22.02.2023]

i

Autor: CC Pexels.com / Licencja Creative Commons Mgły, deszcz ze śniegiem, ale również dwucyfrówka na plusie! Pogoda szykuje niespodzianki [Prognoza IMGW na 22.02.2023]

Środa za oknami

Mgły, deszcz ze śniegiem, ale również dwucyfrówka na plusie! Pogoda szykuje niespodzianki [Prognoza IMGW na 22.02.2023]

2023-02-21 13:21

Pogoda na środę (22 lutego 2023 r.) dla Polski, przeanalizowana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przygotowuje nas na zmienne warunki atmosferyczne. Niektóre regiony będą się cieszyć z wiosennych temperatur, a inne zmierzą się z opadami deszczu ze śniegiem i mgłami. Na se.pl sprawdzamy, gdzie będzie najgorzej.

We wtorek (21 lutego 2023 r.) IMGW poinformował, że Europa Południowa, Zachodnia i częściowo Centralna znalazła się pod wpływem wyżu z centrami w rejonie Alp oraz Atlantyku. Pozostały obszar kontynentu wszedł w zasięg niżów znad zachodniej Rosji oraz Wysp Owczych. Polska znalazła się w zasięgu niżu znad Rosji. Na południu zaznaczył się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Z północy napłynęła chłodniejsza masa powietrza. Jak to się przełoży na pogodę w środę? Trzeba być gotowym na zróżnicowane warunki atmosferyczne.

Jaka będzie pogoda w środę, 22 lutego?

Synoptycy IMGW przewidują, że w środę (22 lutego 2023 r.), w ciągu dnia zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie w centrum i na południu odnotujemy zanikające słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem.

- Początkowo miejscami kierowcom utrudniać życie będzie mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Wiatr będzie na ogół słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego - prognozują eksperci Instytutu.

Pogoda IMGW na jutro. Temperatura 22.02.2023

Zima czy wiosna? Temperatury ponownie będą uzależnione od regionu. IMGW zapowiada, że najcieplej będzie na południowym zachodzie. - Temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od około 0°C na Mazurach i Suwalszczyźnie, do 10°C na Dolnym Śląsku - czytamy w prognozie na środę. Na 10 stopni Celsjusza mogą liczyć mieszkańcy Wrocławia, tylko ciut mniej termometry pokażą w Zielonej Górze. Ciepłe płaszcze przydadzą się w Białymstoku i w okolicach.

Prognoza IMGW na noc ze środy na czwartek, 22/23 lutego 2023

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od -5 na Suwalszczyźnie, około -3 na wschodzie oraz w Karpatach, od 0 do 2 w centrum, do 4 na zachodzie kraju. Wiatr na ogół słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowo-wschodni, miejscami wschodni. Prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany