Mgła spowija całą Polskę! Makabryczne Halloween dla kierowców! IMGW bije na alarme

i

Autor: EASTNEWS

Mgła spowija całą Polskę! Makabryczne Halloween dla kierowców! IMGW bije na alarm

2022-10-31 19:17

IMGW bije na alarm! Noc Halloween w tym roku wyjątkowo niebezpieczna - głównie dla kierowców. Po słonecznym dniu przyszedł czas na gęstą mgłę spowijającą niemal wszystkie województwa w Polsce. Ostrzeżenia pogodowe na terenie większości kraju obowiązują do jutrzejszego poranka. Uważajcie na siebie!

Halloween w tym roku wyjątkowo... mroczne. Po względnie słonecznym dniu, nad Polskę spłynęły gęste mgły. Synoptycy IMGW przestrzegają mieszkańców - zwłaszcza kierowców - większości kraju. Ostrzeżenia IMGW wydano dla wszystkich województw w Polsce! Mgły zalewają wszystkie miasta od północy na południe z wyłączeniem Rybnika, Bialska-Białej, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Nowego Sącza, Przemyśla i Krosna.

Zobacz koniecznie: Skąd pochodzi Halloween? Tajemnicze źródło kontrowersyjnego święta. W tle jaskinia do piekła!

Sonda
Czy obchodzisz Halloween?

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i zachować wyjątkową ostrożność. Według komunikatów lokalnych oddziałów IMGW, w niektórych regionach widoczność może być ograniczona do nawet 50 metrów.

Gęsta mgła nad Polską. Skąd się wzięła?

Pochodzenie nocnej mgły tłumaczy portal dobrapogoda24.pl. Jak czytamy, na terenie większości kraju mamy do czynienia z dużą wilgotnością powietrza. Wraz ze spadkiem temperatury, w nocy pojawią się dogodne warunki do kondensacji pary wodnej i rozwijania się mgły. I właśnie z tym mamy do czynienia.

Najgorzej ma być w województwach centralnej i północnej Polski. Mgły na południu będą dokuczliwe tylko miejscami i nie powinny być aż tak gęste. Najgęstsza mgła jest prognozowana szczególnie na obszarze między Kujawami, Warmią, Mazurami, Podlasiem, Mazowszem i województwem pomorskim aż po Ziemie Łódzką i Świętokrzyską i Małopolskę - zwłaszcza Kraków.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany