Mgła gęsta jak mleko. Gdzie będzie najgorzej według IMGW? Są też dobre wieści na weekend

i

Autor: jplenio/cc0/Pixabay.com IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami, które jeszcze w piątek, 28 października, mogą się utrzymywać w niektórych regionach Polski

Prognoza pogody

Mgła gęsta jak mleko. Gdzie będzie najgorzej według IMGW? Są też dobre wieści na weekend

2022-10-28 9:53

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami, które jeszcze w piątek, 28 października, mogą się utrzymywać w niektórych regionach Polski. Kierowcy musieli brać pod uwagę ograniczoną widoczność już z samego rana, ale pogodowy alert obowiązuje do godz. 10. Mgły mogą wrócić w sobotę i niedzielę, ale zgodnie z prognozą IMGW weekend, 29-30 października, upłynie pod hasłem dobrej pogody.

IMGW ostrzega przed mgłami. Gdzie będzie najgorzej?

Jeszcze w piątek, 28 października, do godz. 10, obowiązują ostrzeżenie IMGW dotyczące mgieł. Wszystkie noszą pierwszy stopień i obejmują swym zasięgiem pas od województwa pomorskiego, przez Warmię i Mazury, po Podlasie oraz północną część województwa kujawsko-pomorskiego, praktycznie całe Mazowsze i Lubelszczyznę, a także wschodnią część Łódzkiego i większość woj. świętokrzyskiego. Po ustąpieniu mgieł na przeważającym obszarze utrzyma się zachmurzenie umiarkowane z temperaturami 14-15 stopni na północnym wschodzie do aż 21 kresek na południowym zachodzie. Najwięcej chmur na zachodzie i północy kraju, gdzie może przelotnie pokropić deszcz.

Jak będzie wyglądała pogoda na weekend, 29-30 października?

Jak informuje PAP, mgły powrócą w sobotę, 29 października, ograniczając widoczność do ok. 300 metrów, więc skala zjawiska będzie mniejsza niż wcześniej. Na termometrach 8-9 stopni na wschodzie kraju, do 13-14 stopni na zachodzie i nad morzem. W obszarach podgórskich od sześciu do dziewięciu stopni Celsjusza. Na Wybrzeżu uczucie chłodu mogą zwiększyć podmuchy wiatru sięgające w porywach do 60 km/h. Nad Polską co prawda utrzymają się chmury, ale można liczyć na większe przejaśnienia. Słabe opady deszczu tylko na północnym i południowym wschodzie. Jak będzie wyglądała pogoda 30 października?

- Niedziela przyniesie zróżnicowaną pogodę. Na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, ale na południowym wschodzie dominować będą chmury z opadami deszczu. Zrobi się nieco chłodniej na północnym wschodzie kraju, tam od 12°C do 14°C. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, tam nawet do 22°C - informuje na swojej stronie internetowej IMGW.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Jesteś jesieniarą?
"Autostradowe" ekrany w "nowym sercu miasta". Szczecinianie krytykują inwestycję
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany