Kolejne uderzenie zimy to już tylko godziny. Potężny mróz, wszystko widać w prognozach IMGW

i

Autor: Shutterstock, IMGW IMGW opublikowało prognozę synoptyczną na 6 dni, w której widać kolejny atak zimy w Polsce. O ile w miniony weekend nasz kraj storpedowały opady śniegu, o tyle w dniach 21-26 listopada pojawią się nie tylko biały puch, ale i duży mróz

To czeka nas w najbliższych dniach!

Kolejne uderzenie zimy to już tylko godziny. Potężny mróz, wszystko widać w prognozach IMGW

2023-11-21 9:33

IMGW opublikowało prognozę synoptyczną na 6 dni, w której widać kolejny atak zimy w Polsce. O ile w miniony weekend nasz kraj storpedowały opady śniegu, o tyle w dniach 21-26 listopada pojawią się nie tylko biały puch, ale i duży mróz. Zanim do tego dojdzie, czekają nas też cieplejsze dni, co odczują przed wszystkim mieszkańcy zachodniej i południowej Polski.

Kolejny atak zimy w Polsce. Prognoza IMGW na 21-26 listopada

Rozpoczyna się trzecia dekada listopada, ale w Polsce czuć bardziej zimę niż jesień. Podobnie, jak wynika z prognozy synoptycznej IMGW, będzie w dniach 21-26 listopada. O ile w poniedziałek w całym kraju zrobi się cieplej, o tyle we wtorek północno-wschodnia Polska będzie się już zmagać z kilkustopniowym mrozem, który pojawi się nawet w dzień. Z uwagi na niskie temperatury Podlasie i Suwalszczyzna będą również jedynymi regionami, gdzie 21 listopada prognozowane są opady śniegu, bo na pozostałym obszarze można się spodziewać deszczu. W pozostałych częściach Polski będzie ponadto znacznie cieplej, bo w południowo-zachodnich i południowych województwach spodziewane jest 7-8 kresek. W środę, 22 listopada, zimno zrobi się już w całym kraju, a tylko na Pomorzu, Zachodzie i w Kujawsko-Pomorskiem termometry pokażą powyżej zera. Solidny mróz chwyci w nocy ze środy na czwartek, a najchłodniej - minus 10 kresek - pokażą słupki rtęci na Suwalszczyźnie. W tym czasie będzie też więcej przejaśnień.

W czwartek, 23 listopada, i piątek, 24 listopada, do Polski znowu powróci ciepło. Jak informuje IMGW, na Pomorzu będzie nawet 10 stopni, w zachodniej i centralnej części kraju 5-7, nieco chłodniej będzie natomiast na południu, bo 3-4 kreski. Kilkustopniowy mróz, i to we wszystkich regionach, utrzyma się jeszcze w nocy z czwartku na piątek, ale następnej nocy termometry już wszędzie pokażą powyżej zera. Czwarty i piąty dzień tygodnia upłyną poza tym pod hasłem deszczu, który w najzimniejszych regionach może przybrać formę marznącego opadu lub może zmieniać się w śnieg.

Pogoda na weekend, 25-26 listopada

Radykalną zmianę w pogodzie przyniesie natomiast weekend, 25-26 listopada, gdzie znowu poczujemy zimę. W całej Polsce temperatura spadnie do 0 lub nieco powyżej zera stopni, a w nocy znowu pojawi się mróz, choć tym razem sięgający maksymalnie 3-4 kresek na minusie. Jakby tego było mało, przez nasz kraj przechodzić będą opady śniegu. W tym czasie najwięcej przejaśnień na południu, a w niedzielę, 26 listopada, również na północy Polski.

Uwaga na wiatr

Jak wynika z prognozy synoptycznej IMGW, w najbliższych dniach będzie również mocno wiało, z kulminacją w czwartek i piątek, gdy średnia prędkość podmuchów osiągnie ok. 30 km/h. W północno-wschodniej Polsce mogę one przekroczyć 35 km/h, a wiatr uspokoi się na dobre dopiero w niedzielę, 26 listopada.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Świąteczna iluminacja w stylu PRL coraz bliżej! Już montują światełka!
Nasi Partnerzy polecają