Niebo

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Dużo cieplej, ale z wichurami do 100 km/h! Prognoza ekspertki IMGW nie zostawia złudzeń

Uwaga!

Dużo cieplej, ale z wichurami do 100 km/h! Prognoza ekspertki IMGW nie zostawia złudzeń

2022-12-20 9:31

Najnowsza prognoza pogody dla Polski zawiera zarówno dobre, jak i zdecydowanie gorsze wieści. We wtorek (20 grudnia 2022 r.) nad Polską ze wschodu na zachód będzie przemieszczał się ciepły front atmosferyczny. Jak powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Dorota Pacocha z IMGW-PIB - do Polski będzie napływało ciepłe powietrze polarno-morskie, a w ciągu dnia temperatura wyniesie od zera do 8 stopni Celsjusza.

Jak już wcześniej sygnalizowaliśmy w naszym serwisie, pogoda we wtorek będzie miała różne oblicza. Jak przekazała Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w najbliższych godzinach Polska będzie na skraju zatoki niżowej znad Atlantyku. Od zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie, a ciśnienie atmosferyczne zacznie spadać.

Prognoza ekspertki IMGW. Szklanka na drogach i chodnikach, wichury do 100 km/h

- We wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami na południu i południowym zachodzie. Tam też na ogół bez opadów, za wyjątkiem południa Podkarpacia, gdzie prognozowany jest słaby deszcz, który nad ranem może być marznący. Na pozostałej części kraju opady deszczu, który we wschodniej połowie kraju może marznący i powodujący gołoledź. Nad ranem możliwe silne zamglenia. Temperatura od zera na wschodzie i południu, około 2 w centrum do 8 stopni Celsjusza w Beskidach. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, lokalnie na południu w porywach osiągający do 70 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w górach może wiać z siłą do 80 km/h, a w Bieszczadach do 100 km/h - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Dorota Pacocha z IMGW.

W nocy na południu kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Lokalnie pojawią się mgły ograniczające widzialność do 300 metrów, także marznące i osadzające szadź. Poza południem zachmurzenie duże i wystąpią opady deszczu. Temperatura minimalna na północy i w centrum od minus jednego do plus trzech, a nad morzem do pięciu stopni Celsjusza. W południowej części, gdzie będą przejaśnienia, temperatura wyniesie od minus 7 do zera. Wiatr umiarkowany, nad morzem i na Podkarpaciu dość silny, porywisty. W górach może osiągać prędkość do około 80 km/h.

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda