Opole: Pogoda na weekend 1-3 kwietnia. Prognoza pogody IMGW

i

Autor: arch.prywatne Opole: Pogoda na weekend 1-3 kwietnia. Prognoza pogody IMGW

Dla wielu ten weekend będzie traumą! "Bestia z południa" przyniosła zimę. Jaka pogoda w Opolu? [prognoza IMGW 01-03.04.22]

2022-04-01 14:07

Prognoza pogody na weekend 01-03 kwietnia. Dla wszystkich wyczekujących już prawdziwej wiosennej aury szykuje się traumatyczny weekend. Jaka będzie pogoda w Opolu? Po kilku dniach słońca wraca zima. Najbliższe dni dadzą się we znaki zwłaszcza tym, którzy planują weekend spędzić poza domem.

Prognoza pogody: weekend 1-3 kwietnia. Choć kalendarz sugeruje już wiosnę, za oknem wróciła zima. To niepotykane o tej porze roku, ale nietypowe zjawisko ma swoje wytłumaczenie. Jak czytamy na portalu Twojapogoda.pl, w Polsce mamy do czynienia z "bestią z południa". W naszym regionie dochodzi do starcia niżu z południa z wyżem z północy - ich rozkład sprawia, że napływa do nas zimne powietrze z północnego wschodu. I w ten sposób temperatury galopują w dół.

Jaka pogoda na weekend? [1-3 kwietnia, Opole]

Piątek (1 kwietnia) przywitał nas śniegiem i temperaturą nie przekraczającą 3° w ciągu dnia, co gorsza dzisiejszej nocy odnotujemy nawet -1°. Synoptycy IMGW opublikowali już dla województwa opolskiego ostrzeżenie pogodowe; do sobotniego poranka (2 kwietnia) śnieg nas nie opuści, a później zamieni się w oblodzenie, utrudniające życie kierowcom - i tak do niedzieli (3 kwietnia).

Zobacz też: Ile zarabiają rektorzy? Opole: Mamy "najbiedniejszego" rektora w kraju!

Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?

W trakcie całego weekendu termometry nie wskażą w Opolu więcej, niż 3-4°, a w nocy uderzą przymrozki. W nocy z niedzieli na poniedziałek i nad ranem temperatura może spaść nawet do -4°.

Polecamy: IPN przypomniał sobie o komunizmie? Z Opola ma zniknąć sowiecka gwiazda, w Chrzowicach runął pomnik Armii Czerwonej

Nasi Partnerzy polecają