Deszcz to nie wszystko. W nocy zrobi się niebezpiecznie! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na 23.02.2023]

i

Autor: AveCalvar /Pixabay.com Deszcz to nie wszystko. W nocy zrobi się niebezpiecznie! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na 23.02.2023]

Prognoza IMGW

Deszcz to nie wszystko. W nocy zrobi się niebezpiecznie! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na 23.02.2023]

2023-02-23 7:14

Pogoda na czwartek (23 lutego 2023) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o opadach deszczu. W nocy i nad ranem może wystąpić gołoledź, drogi będą śliskie. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 23 lutego 2023 przeczytasz na se.pl.

Deszcz to nie wszystko. W nocy zrobi się niebezpiecznie! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na 23.02.2023]

Jak podaje IMGW, Przeważający obszar kontynentu jest w zasięgu układów wyżowych, tylko wschodnia raz częściowo północna i zachodnia Europa znajduje się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Polska jest w zasięgu wyżu znad Finlandii. Przez krańce wschodnie przemieszcza się z północy na południe mało aktywny front atmosferyczny. Nad wschodnie dzielnice napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, reszta kraju pozostaje w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 23 lutego 2023?

Jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (23 lutego 2023) zachmurzenie będzie duże, początkowo na wschodzie większe przejaśnienia. Miejscami będzie padał deszcz.

- Po południu miejscami na zachodzie i północy opady deszczu - przekazuje IMGW.

Temperatura 23.02.2023

W czwartek ciepło, termometry wskażą dodatnie temperatury. Gdzie będzie najcieplej?

- Temperatura maksymalna od 0°C na Suwalszczyźnie do 6°C w centrum kraju i 13°C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej - czytamy na stronie IMGW.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie porywisty, nad morzem okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

Pogoda IMGW dla Polski na jutro. Noc z czwartku na piątek (23.02.2023/24.02.2023)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z czwartku na piątek (23.02.2023/24.02.2023) zachmurzenie będzie duże i całkowite, dopiero nad ranem na północnym zachodzie większe przejaśnienia. Opady deszczu, na północy i w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu i tam możliwe zawieje śnieżne. Na północnym wschodzie opady lokalnie marznące i powodujące gołoledź. Nad ranem na Pomorzu lokalne mgły ograniczające widzialnośc do 500 m. Na Pomorzu możliwe oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Uwaga: drogi lokalnie śliskie. Temperatura minimalna od -1°C na Suwalszczyźnie i Pomorzu, około 3°C w centrum i na Półwyspie Helskim, do 6°C na Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, nad morzem dość silny i porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h.

Upamiętnili słynną ławeczkę patriotyczną
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają