Deszcz i  śnieg to nie wszystko! Do tego mróz i jeszcze to. Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 9.03.2023]

i

Autor: derickocrusher /Pixabay.com Deszcz i śnieg to nie wszystko! Do tego mróz i jeszcze to. Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 9.03.2023]

Prognoza IMGW

Deszcz i śnieg to nie wszystko! Do tego mróz i jeszcze to. Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 9.03.2023]

2023-03-08 22:38

Pogoda na czwartek (9 marca 2023) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to zapowiedź zimowej pogody. Czeka nas deszcz ze śniegiem, a do tego wichury nawet do 80 km/h. Synoptycy mówią też o gołoledzi, która może wystąpić na wschodzie kraju. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek 9 marca 2023 przeczytasz na se.pl.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), prawie cały kontynent europejski obejmować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie w rejonie Grenlandii i na krańcach południowych Europy swój wpływ zaznaczą układy wyżowe. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia. Południowa połowa kraju będzie w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego i płytkiego niżu przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju. Będziemy w powietrzu polarnym morskim, chłodniejszym na północy i cieplejszym na południu.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 9 marca 2023?

Z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wynika, że w czwartek (9 marca 2023) na północy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, na ogół bez opadów, tylko na wybrzeżu możliwe słabe opady śniegu.

- W pozostałej części kraju zachmurzenie przeważnie duże, opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na południu Polski opady głównie deszczu, tam lokalnie prognozowana suma opadów do 10 mm. W Sudetach i Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu, wysoko w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm - informuje IMGW.

Temperatura 9.03.2023

W czwartek w dzień termometry wskażą dodatnie temperatury.

- Temperatura maksymalna na południu i południowym zachodzie od 5°C do 11, na pozostałym obszarze od 1°C do 4°C - czytamy na stronie IMGW.

Miejscami będzie mocno wiało.

- Wiatr słaby i umiarkowany, na południu w porywach do 55 km/h, na południu z kierunków zmieniających się, na pozostałym obszarze kraju z kierunków wschodnich. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, możliwe zawieje i zamiecie śnieżne - podaje IMGW.

Pogoda IMGW dla Polski na jutro. Noc z czwartku na piątek (9.03.2023/10.03.2023)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z czwartku na piątek (9.03.2023/10.03.2023) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i wysoko w górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na południu deszczu ze śniegiem i deszczu. Na wschodzie możliwe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na północy prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o około 5 cm. Lokalnie na północy możliwe marznące mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -6°C na Suwalszczyźnie, około -1°C w centrum kraju, do 5°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych. W Tatrach porywy do 65 km/h, w Sudetach do 80 km/h.

Szokujące sceny w zoo! Dziecko zjeżdżało po wybiegu, rodzice na wszystko patrzyli
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany