Czerwone alerty IMGW! Ostrzeżenie przed upałami i burzami z gradem. Gorąco aż do końca tygodnia!

i

Autor: FelixMittermeier/cc0/Pixabay.com IMGW wydało czerwone i żółte alerty ostrzegające przed upałami i burzami z gradem

IMGW ostrzega

Czerwone alerty IMGW! Ostrzeżenie przed upałami i burzami z gradem. Gorąco aż do końca tygodnia!

2022-08-15 12:01

IMGW wydało czerwone i żółte alerty ostrzegające przed upałami i burzami z gradem. Ostrzeżenia 2. stopnia dotyczą tylko wysokich temperatur, ale Instytut prognozuje, że skończą się dopiero za kilka dni, w niektórych regionach dopiero pod koniec tygodnia. Do końca poniedziałku, 15 sierpnia, należy za to uważać na burze z gradem, które mogą wystąpić w całej Polsce.

Czerwone alerty IMGW! Ostrzeżenie przed upałami i burzami z gradem. Gorąco aż do końca tygodnia!

Upały i burze z gradem prawie w całym kraju - IMGW wydało czerwone i żółte alerty, które dotyczą nie tylko poniedziałku, 15 sierpnia, ale, w przypadku niektórych regionów, nawet całego tygodnia. Najbliższe kilkanaście godzin upłynie zarówno pod hasłem wysokich temperatur, jak i burz z gradem. Te drugie, opatrzone żółtym alertem, czyli pierwszym w 3-stopniowej skali ostrzeżeń, mogą wystąpić w paśmie od Pomorskiego i Zachodniopomorskiego, przez Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskę, Ziemię Lubuską, po Dolny Śląsk, Opolskie, Śląskie, Małopolskie i Podkarpackie. Burze z gradem mogą również zahaczyć o Ziemię Radomską i centralne Mazowsze - największa szansa na wystąpienie zjawiska jest w godzinach 14-24.

Czytaj też: 15 sierpnia z burzami, gradem i upałami! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na dziś, 15.08.2022]

Tymczasem ostrzeżenia IMGW dotyczące upałów noszą kolor czerwony i są znacznie bardziej rozciągnięte w czasie. Wysokie temperatury są prognozowane od poniedziałku, 15 sierpnia, aż do niedzieli, 21 sierpnia, lub piątku, 19 sierpnia, obejmując swoim zasięgiem następujące województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie (wyłączając północny skrawek), kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie oraz północną część Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C - informuje IMGW.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?
Sonda
Boisz się burz?
Letni Jarmark Szczeciński przyciągnął tłumy na Jasne Błonia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE