Czerwone alerty IMGW! Ostrzeżenie przed upałami i burzami z gradem. Gorąco aż do końca tygodnia!

i

Autor: FelixMittermeier/cc0/Pixabay.com IMGW wydało czerwone i żółte alerty ostrzegające przed upałami i burzami z gradem

IMGW ostrzega

Czerwone alerty IMGW! Ostrzeżenie przed upałami i burzami z gradem. Gorąco aż do końca tygodnia!

2022-08-15 12:01

IMGW wydało czerwone i żółte alerty ostrzegające przed upałami i burzami z gradem. Ostrzeżenia 2. stopnia dotyczą tylko wysokich temperatur, ale Instytut prognozuje, że skończą się dopiero za kilka dni, w niektórych regionach dopiero pod koniec tygodnia. Do końca poniedziałku, 15 sierpnia, należy za to uważać na burze z gradem, które mogą wystąpić w całej Polsce.

Czerwone alerty IMGW! Ostrzeżenie przed upałami i burzami z gradem. Gorąco aż do końca tygodnia!

Upały i burze z gradem prawie w całym kraju - IMGW wydało czerwone i żółte alerty, które dotyczą nie tylko poniedziałku, 15 sierpnia, ale, w przypadku niektórych regionów, nawet całego tygodnia. Najbliższe kilkanaście godzin upłynie zarówno pod hasłem wysokich temperatur, jak i burz z gradem. Te drugie, opatrzone żółtym alertem, czyli pierwszym w 3-stopniowej skali ostrzeżeń, mogą wystąpić w paśmie od Pomorskiego i Zachodniopomorskiego, przez Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskę, Ziemię Lubuską, po Dolny Śląsk, Opolskie, Śląskie, Małopolskie i Podkarpackie. Burze z gradem mogą również zahaczyć o Ziemię Radomską i centralne Mazowsze - największa szansa na wystąpienie zjawiska jest w godzinach 14-24.

Czytaj też: 15 sierpnia z burzami, gradem i upałami! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na dziś, 15.08.2022]

Tymczasem ostrzeżenia IMGW dotyczące upałów noszą kolor czerwony i są znacznie bardziej rozciągnięte w czasie. Wysokie temperatury są prognozowane od poniedziałku, 15 sierpnia, aż do niedzieli, 21 sierpnia, lub piątku, 19 sierpnia, obejmując swoim zasięgiem następujące województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie (wyłączając północny skrawek), kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie oraz północną część Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C - informuje IMGW.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?
Sonda
Boisz się burz?
Letni Jarmark Szczeciński przyciągnął tłumy na Jasne Błonia
Nasi Partnerzy polecają