Cyklon Ulf dotrze do Polski i się zacznie! Niebezpieczny wiatr w całym kraju. IMGW zapowiada alerty

i

Autor: FelixMittermeier /pixabay.com Cyklon Ulf dotrze do Polski i się zacznie! Niebezpieczny wiatr w całym kraju. IMGW zapowiada alerty

Niepokojące prognozy

Cyklon Ulf dotrze do Polski i się zacznie! Niebezpieczny wiatr w całym kraju. IMGW zapowiada alerty

2023-02-15 22:55

Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiadają znaczne pogorszenie pogody. Poinformowali o możliwych alertach związanych z silnym wiatrem. Gdy Cyklon Ulf dotrze do Polski, może być bardzo niebezpiecznie.

Cyklon Ulf dotrze do Polski i się zacznie! Niebezpieczny wiatr w całym kraju. IMGW zapowiada alerty

Groźny cyklon Ulf według synoptyków ma dotrzeć do Polski już w nocy z czwartku na piątek (16.02.2023/17.02.202). Jak podaje portal dobrapogoda24.pl, z najnowszych prognoz wynika, że wiatr w wielu regionach kraju może przekroczyć 80-110 km/h. Lokalnie - szczególnie w górach czy nad morzem, wiatr może być jeszcze silniejszy. 

Prognoza zagrożeń meteo IMGW

Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) opublikowali mapę prognozowanych zagrożeń meteo w związku z silnym wiatrem.

- Prognoza zagrożeń meteo na weekend wskazuje przede wszystkim na silny, niebezpieczny wiatr w całym kraju - najsilniejszy na Wybrzeżu. Natomiast w sobotę mogą wystąpić jeszcze intensywne opady deszczu i oblodzenie na północnym wschodzie i intensywny śnieg w Karpatach - czytamy w komunikacie.

Mapa zagrożeń meteo pokazuje jasno, że alertami może być objęta cała Polska. W północno-zachodniej części kraju mogą to być alerty trzeciego stopnia w trzystopniowej skali.

Co oznacza alert trzeciego stopnia?  "Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych".

Miał wykorzystać bezbronną kobietę. Dostał maczetą w głowę
Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany