Co to za pora roku?! Pogoda na Boże Narodzenia zaskoczy niejednego

i

Autor: Victoria_Watercolor/cc0/Pixabay.com Co wynika z prognozy pogody na Boże Narodzenie 2022? Przede wszystkim możemy się spodziewać wysokich, jak na tę porę, temperatur, i dużych opadów

W którym regionie spadnie śnieg?

Co to za pora roku?! Pogoda na Boże Narodzenia zaskoczy niejednego

2022-12-24 5:00

Choć wielu Polakom święta nadal kojarzą się ze śniegiem, to już od ładnych paru lat w tym okresie po prostu go nie ma. Nie inaczej będzie w czasie Bożego Narodzenia 2022, ale jak się okazuje, nie wszędzie. To nie wszystko, co można powiedzieć o pogodzie na 25 grudnia. Biorąc pod uwagę to, co działo się jeszcze tydzień temu, aura zmieni się nie do poznania.

Pogoda na Boże Narodzenie 2022. Opady zdominują niedzielę, 25 grudnia

Co wynika z prognozy pogody na Boże Narodzenie 2022? Przede wszystkim możemy się spodziewać wysokich, jak na tę porę, temperatur, i dużych opadów - głównie deszczu, ale uwaga, gdzieniegdzie poprószy też śnieg. Zacznijmy od tego, że już od kilku dni w Polsce trwa odwilż, więc nie inaczej będzie w czasie świąt, w tym w niedzielę, 25 grudnia. Zgodnie z najnowszą prognozą pogody na Boże Narodzenie 2022 autorstwa Instytutu Gospodarki i Meteorologii Wodnej (IMGW) na większości terenu Polski można się spodziewać chmur z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, natomiast sam śnieg może spaść na Suwalszczyźnie. Pogodnie powinno być za to na zachodzie i południu kraju.

- Temperatura minimalna kształtować się będzie od -1°C do 4°C, a maksymalna od 1°C do 8°C. Wiatr lokalnie może być porywisty - informuje IMGW.

Czerwone alerty IMGW

To nie wszystko, bo głównie z uwagi na roztopy IMGW wydłużyło czerwone alerty ostrzegające przed wezbraniem lokalnych rzek. W województwie: dolnośląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim obowiązują one teraz do Bożego Narodzenia 2022 włącznie, natomiast w części obszaru województwa śląskiego kończą się w 2. dzień świąt, tj. w poniedziałek, 26 grudnia.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
II Olsztyński Jarmark Świąteczny
Nasi Partnerzy polecają