Antycyklony przyprawią Polaków o ból głowy, i to dosłownie! Szalona pogoda nie odpuszcza

i

Autor: Shutterstock Ból głowy i senność to rzeczy, które towarzyszą co bardziej wrażliwym Polakom, bo od kilku dni w naszym kraju dominuje pogoda z bardzo wysokim ciśnieniem

Uwaga, meteopaci

Antycyklony przyprawią Polaków o ból głowy, i to dosłownie! Szalona pogoda nie odpuszcza

2023-02-13 9:46

Ból głowy i senność to rzeczy, które towarzyszą co bardziej wrażliwym Polakom, bo od kilku dni w naszym kraju dominuje pogoda z bardzo wysokim ciśnieniem. Za taką aurę stoją antycyklony dominujące również w Europie, z których kolejny - wyż Feuka - dotrze do Polski we wtorek, 14 lutego. To oznacza dalszy ciąg wysokiego ciśnienia i jego ubocznych skutków.

Antycyklony przyprawią Polaków o ból głowy. Szalona pogoda nie odpuszcza

Jak informuje TwojaPogoda.pl, dominujące w Europie antycyklony wpływają również na pogodę w Polsce, sprowadzając do naszego kraju bardzo wysokie ciśnienie. Nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie miało się to zmienić, bo we wtorek, 14 lutego, do naszego kraju dotrze wyż Feuka. Już teraz ciśnienie w Polsce prawie w całym kraju przekracza 1030 hPa - w centrum jest 1033, na południowym zachodzie może sięgnąć nawet 1039. Jedynym regionem z ciśnieniem poniżej powyższego limitu jest północno-wschodnia Polska, gdzie barometry pokazują w poniedziałek, 13 lutego, 1027 hPa, ale dzień później może być jeszcze więcej. Ciśnienie zacznie spadać we wtorek po południu, ale będzie się to działo w bardzo powolny sposób, bo jeszcze w środę, 15 lutego, barometry pokażą trochę poniżej 1030 hPa, a do końca tygodnia, 13-19 lutego, spadnie maksymalnie do poziomu 1020 hPa. Również przyszły tydzień, 20-26 lutego, upłynie pod hasłem wysokiego ciśnienia, co oznacza złe wieści dla meteopatów.

- Osoby wrażliwe mogą się uskarżać na różnorodne bóle, w tym migreny, ale również łamanie w kościach, senność, rozkojarzenie, spowolnienie reakcji, a nawet rozdrażnienie i zaniepokojenie - informuje TwojaPogoda.pl.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
8893 morsów wykąpało się w Bałtyku
Nasi Partnerzy polecają