Alarm

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Alarm meteo dla Łodzi i regionu! Może zrobić się niebezpiecznie!

2022-04-04 12:56

Synoptycy z IMGW ostrzegają przed nadciągającym silnym wiatrem. Alerty meteorologiczne zostały wydane dla większości kraju. W Łodzi i regionie obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia. Szczegóły w materiale.

Ostrzeżenie wydane zostało na podstawie prognoz pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Z komunikatu wynika, że dziś (4 kwietnia) od godziny 15:00 do godziny 1:00 w nocy w Łodzi i regionie może wystąpić silny wiatr z południowego zachodu, który w porywach może osiągać nawet do 80 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorolodzy szacują na 80 procent. Zaleca się śledzenie ostrzeżeń pogodowych.

ZOBACZ TEŻ: Demolka na stadionie Widzewa po meczu z GKS Tychy! "Nie będziemy w stanie przyjmować już w tym sezonie gości"

Bociany wracają do domu! Pojawiły się na Podkarpaciu

Oto numery, które mogą się przydać w sytuacji kryzysowej!

Silny wiatr, ulewy, burze - takie sytuacja pogodowa niosą za sobą niebezpieczeństwa. Podajemy zatem telefony do służb, które są w gotowości w przypadku: zerwania linii energetycznych (PGE), silnych opadów śniegu (WGK), połamanych drzew i konarów blokujących drogi (PSP), uszkodzonych drzew w parkach i na zieleńcach (ZZM) oraz innych niebezpiecznych zdarzeń (policja, Straż Pożarna, WZKiB).

PRZECZYTAJ TEŻ: Ale odkrycie! Oto, co znaleźli pod ziemią robotnicy w łódzkim Śródmieściu!

Numery:

  1. Policja i Straż Pożarna - tel. alarmowe 998, 997, 112
  2. Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Łodzi - (42) 638 49 49
  3. Wydział Gospodarki Komunalnej UMŁ - (42) 638 54 53 oraz 638 49 22
  4. Zarząd Zieleni Miejskiej - (42) 632 13 83
  5. PGE - 991
Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany