Zima opuści Polskę, ale pojawi się inny problem. Zaskakujące prognozy! Eksperci wskazali datę

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Zima opuści Polskę, ale pojawi się inny problem. Zaskakujące prognozy! Eksperci wskazali datę

Wszystko się zmieni

Zima opuści Polskę, ale pojawi się inny problem. Zaskakujące prognozy! Eksperci wskazali datę

2023-11-28 14:54

Prognoza długoterminowa dla Polski może wielu zaskoczyć. Pod koniec listopada zima pokazała groźne oblicze, sypnęło śniegiem, a drogi zrobiły się śliskie. Tymczasem na horyzoncie widać powrót jesieni. Eksperci od pogody już wiedzą, kiedy klimat za oknami zmieni się nie do poznania. Nie wszystkich te informacje ucieszą.

Pod koniec listopada potwierdziły się niekorzystne prognozy IMGW dla Polski, które codziennie aktualizowaliśmy na portalu "Super Expressu". Śnieżyce i mrozy dały Polakom w kość, ale niektórzy nabrali dzięki temu apetytów na białe Święta Bożego Narodzenia. Amatorów zimowego klimatu w okolicach Wigilii jest bardzo wielu. Czy zima zostanie z nami do końca 2023 roku? Z prognoz ekspertów z Niemiec wynikało coś zupełnie innego i wygląda na to, że meteorolodzy się nie pomylili. Inicjatywę może przejąć jesienna pora roku. 

Zaskakująca prognoza długoterminowa dla Polski. Zima opuści kraj. Padła data

- Do połowy grudnia zima powinna opuścić Polskę, ustępując miejsca aurze typowej dla późnej jesieni, czyli częstym i obfitym opadom deszczu oraz dodatnim temperaturom. Śnieg szybko się roztopi i wrócą szare, brzydkie krajobrazy - zapowiadają autorzy serwisu twojapogoda.pl.

Gdy patrzymy za okna, to trudno nam uwierzyć w taki scenariusz, ale jest to kolejne źródło, które wskazuje na jesienne Boże Narodzenie. Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej również nie widzą w swoich prognozach zimowego i obfitującego w opady śniegu grudnia. Na razie bliżej wszystkim do jesiennej pluchy. Doniesienia synoptyków będziemy regularnie analizować w pogodowym oddziale "Super Expressu". 

Pogodowe rekordy, przyprawiające o zawrót głowy. Rozwiąż quiz i pokaż, że jesteś ekspertem

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?
Nasi Partnerzy polecają