Zima atakuje na całego. Prognozy mówią o burzach śnieżnych!

i

Autor: Pexels/cc0/Pixabay.com Zima wróciła do Polski, a we wtorek, 28 marca, już od rana wybrane regiony torpedują opady śniegu

Gdzie będzie najgorzej?

Zima atakuje na całego. Prognozy mówią o burzach śnieżnych!

2023-03-28 9:51

Zima wróciła do Polski, a we wtorek, 28 marca, już od rana wybrane regiony torpedują opady śniegu. Nasz kraj znajduje się obecnie między dwoma ośrodkami barycznymi: niżem na wschodzie i wyżem na zachodzie, do tego spływa do nas arktyczne powietrze. Opady śniegu będą się przekształcić za sprawą porywistego wiatru w śnieżyce, a na wschodzie Polski mogą wystąpić burze śnieżne.

Pogoda na wtorek, 28 marca. Gdzie pojawią się opady śniegu i burze śnieżne?

Opady śniegu, a nawet burze śnieżne mogą się pojawić w Polsce we wtorek, 28 marca - informuje serwis Fanipogody.pl. Zima zaatakowała ponownie dzień wcześniej, a minionej nocy w wielu regionach kraju pojawił się kilkustopniowy mróz. Drugiego dnia tygodnia czeka nas dalszy ciąg podobnej pogody, z tym że nasilą się opady śniegu, które wczoraj występowały tylko gdzieniegdzie. We wtorkowy poranek o dużych ilościach białego puchu sypiącego z nieba donosili już mieszkańcy województw:

  • zachodniopomorskiego,
  • kujawsko-pomorskiego,
  • mazowieckiego
  • i śląskiego,

ale śnieg może się również pojawić w innych regionach Polski. Co więcej, silny wiatr, który osiągnie w porywach do 80 km/h, a w górach i na terenach podgórskich jeszcze większe prędkości, może doprowadzić do śnieżyc. To nie wszystko, bo lokalnie mogą również wystąpić burze śnieżne.

Jaka będzie temperatura we wtorek, 28 marca?

Jak informuje serwis Fanipogody.pl, temperatura w całej Polsce nie przekroczy we wtorek, 28 marca, 5 stopni w dzień, a na północy będzie jeszcze chłodniej, bo około lub trochę powyżej zera. Kilka kresek na minusie będzie w górach i na obszarach podgórskich, a niewielki mróz chwyci w całym kraju w nocy z wtorku na środę, 29 marca. Z biegiem dnia wpływ coraz większy wpływ na pogodę w Polsce będzie miał wyż, co sprawi, że zacznie również rosnąć ciśnienie.

Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Nowe zapadliska w Trzebini, tym razem ziemia osuwa się na terenie ogródków działkowych, które znajdują się w bliskiej odległości od domów mieszkalnych