Załamanie pogody w Polsce. Grozi nam paraliż? Potężne ulewy to nie wszystko. Będą też śnieżyce!

i

Autor: manfredrichter/cc0/Pixabay.com Załamanie pogody w Polsce? Przez nasz kraj będą przechodzić intensywne opady deszczu, a lokalnie - śniegu

Lokalny powrót zimy

Załamanie pogody w Polsce. Grozi nam paraliż? Potężne ulewy to nie wszystko. Będą też śnieżyce!

2023-01-10 12:24

Załamanie pogody w Polsce? To niestety prawda, bo o ile możemy się cieszyć, że nasz kraj na dobre opuściły mrozy, to we wtorek, 10 stycznia, wkroczyły do niego intensywne opady deszczu. Odpowiada za nie znajdujący się we wschodniej Polsce front atmosferyczny, którego siłę wzmacnia płytki niż. To właśnie dlatego nad Wisłą mogą się również pojawić śnieżyce.

Załamanie pogody w Polsce. Grozi nam paraliż? Potężne ulewy to nie wszystko. Będą też śnieżyce!

Jak informuje serwis Fanipogody.pl, front atmosferyczny ze wschodniej Polski i płytki niż przyczynią się do załamania pogody w naszym kraju w najbliższych godzinach. Intensywne opady deszczu przechodzą już nad Podkarpaciem, Lubelszczyzną i Śląskiem, a z biegiem dnia mają też dotrzeć na Mazowsze i Ziemię Łódzką, po czym skręcą w kierunku wschodnim i północno-wschodnim. Już w godzinach popołudniowych deszcz może się nawet zamienić w śnieg, ale tylko na wschodnim krańcu Polski. Jeszcze inaczej będzie wyglądać sytuacja na południu kraju, bo na tereny podgórskie i górskie ma wrócić zima. O południowe krańce naszego kraju, gdzie spodziewane są najniższe temperatury, mogą w tym czasie zahaczyć śnieżyce. Dzisiejsze opady, ale w przypadku deszczu, mogą sięgnąć kilkudziesięciu mm. Ich intensywność ma zostać również podtrzymana w kolejnych dniach, a lokalnie znowu może się pojawić śnieg. To spowoduje z kolei, że znacznie pogorszą się warunki na drogach, przed czym ostrzega IMGW.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?
Królewskie morsowanie w jeziorze pod Bydgoszczą
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany