Ponury wtorek za oknami. Rzęsiste opady deszczu to nie wszystko! Sprawdź, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 10.01.2023]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Ponury wtorek za oknami. Rzęsiste opady deszczu to nie wszystko! Sprawdź, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 10.01.2023]

Trudne warunki

Ponury wtorek za oknami. Rzęsiste opady deszczu to nie wszystko! Sprawdź, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 10.01.2023]

2023-01-09 14:56

Pogoda na wtorek (10 stycznia 2023) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) uczula nas na opady deszczu, a gdzieniegdzie również deszczu ze śniegiem. Pochmurny klimat będzie dominował. Gdzie 10.01.2023 będzie najgorzej? Sprawdzamy najnowszą prognozę IMGW na portalu se.pl.

W poniedziałek (9 stycznia 2023 r.) IMGW poinformował, że Polska jest w zasięgu rozległego niżu z ośrodkiem pomiędzy Wyspami Brytyjskimi a Islandią, w rejonie Wysp Owczych. Choć nadal jest względnie ciepło, to jednak pogoda nie poprawia nam humoru i we wtorek próżno będzie szukać przełomu. Warunki atmosferyczne będą przypominać późną jesień i z pewnością przydadzą się parasole. W górach spadnie sporo śniegu, ale do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Co jeszcze czeka nas w najbliższych godzinach?

Jaka będzie pogoda we wtorek, 10 stycznia 2023?

IMGW podaje, że w ciągu dnia zachmurzenie będzie duże, na zachodzie okresami umiarkowane. W północno-zachodniej połowie kraju miejscami słabe opady deszczu. W pozostałej części kraju opady deszczu, na krańcach wschodnich przejściowo możliwy też deszcz ze śniegiem. W rejonach podgórskich Karpat opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w Karpatach opady śniegu. - Prognozowana suma opadów na południu Małopolski do 20 mm. Przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich o 5 cm do 10 cm, wysoko w górach o 20 cm - alarmują synoptycy.

- Wiatr na ogół słaby, zmienny, na wschodzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W górach wiatr w porywach do 60 km/h, w Bieszczadach do 70 km/h, miejscami zawieje i zamiecie śnieżne - informują eksperci IMGW w prognozie na 10 stycznia.

Temperatura 10.01.2023. Prognoza pogody

Większość naszych czytelników powinna się ucieszyć - we wtorek nie grożą nam mrozy. O srogiej zimie nie ma mowy. - Temperatura maksymalna od 1°C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat do 7 stopni Celsjusza na zachodzie kraju - podaje IMGW. Na najwyższe temperatury mogą liczyć mieszkańcy Szczecina, Wrocławia i okolic. Cieplejsze kurtki muszą założyć mieszkańcy województwa podlaskiego. 

Pogoda IMGW na jutro. Noc z wtorku na środę 10/11 stycznia 2023

Na stronie IMGW czytamy, że w nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie i w centrum kraju. We wschodniej połowie kraju i na krańcach zachodnich opady deszczu. W rejonach podgórskich Karpat i w Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu, stopniowo zanikające.  Wysoko w górach przyrost pokrywy o 5 cm. Temperatura minimalna od -1°C do 2°C, nad morzem do 3°C, na obszarach podgórskich od -4°C do 0°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h. Prognozy będziemy regularnie odświeżać w naszym serwisie.

Sonda
Czy śledzisz ostrzeżenia IMGW?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.

Czy nie wymagasz od siebie zbyt wiele?

Posłuchaj, jak wyznaczać sobie cele, aby być SZCZĘŚLIWYM!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany