Wiosna na horyzoncie! Termometry oszaleją, ponad 20 stopni w cieniu. Przygotuj się na uderzenie ciepła

i

Autor: sunflair/cc0/Pixabay.com

Wiosna, panie sierżancie!

Wiosna na horyzoncie! Termometry oszaleją, ponad 20 stopni w cieniu. Przygotuj się na uderzenie ciepła

2023-02-24 12:47

To tylko prognoza długoterminowa na marzec, ale za to jaka optymistyczna. Wiosna ma przyjść na początku tego miesiąca, i to od razu na całego. Niestety uderzenie ciepła będzie krótkotrwałe, bo potrwa tylko kilka dni. Mimo na już samą myśl o przeszło 20 stopniach w cieniu może się zrobić gorąco. Mieszkańcy których regionów Polski mogą liczyć na takie temperatury?

Prognoza długoterminowa na marzec. Uderzenie wiosny na początku miesiąca

Kiedy do Polski na całego zawita wiosna? Według serwisu TwojaPogoda.pl, do pierwszego uderzenia ciepła dojdzie na początku marca, o czym mówią prognozy długoterminowe. Choć do wyraźnego podniesienia się temperatury dojdzie pod koniec lutego, to kulminacja tego zjawiska ma przypaść na 7-9 marca. W tym czasie, ale tylko na południu i zachodzie kraju, termometry mają pokazać do maksymalnie 23 kresek w cieniu. Mimo tak wysokich temperatur lokalnie mogą się pojawić opady deszczu, a nawet pierwsze wiosenne burze. Nagły atak wiosny nie dotyczy tylko i wyłącznie ww. regionów Polski, bo w tym czasie kilkanaście i więcej stopni ciepła ma się również pojawić w:

  • Lubelskiem,
  • Świętokrzyskiem,
  • Łódzkiem
  • i Mazowieckiem.

Niższe temperatury, poniżej 10 kresek, prognozowane są dla północnej części kraju. TwojaPogoda.pl przypomina ponadto, że rekord temperatury dla 7 marca, który padł w Małopolsce, wynosi 23 stopnie w ceniu.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Martyna Gąsak oczarowała trenerów Voice Kids. Nie mogli uwierzyć, że to jej głos!
Nasi Partnerzy polecają