Wielkopolskie. Żar będzie lał się z nieba! IMGW wydał komunikat

i

Autor: fotolia.pl Wielkopolskie. Żar będzie lał się z nieba! IMGW wydał komunikat

Wielkopolskie. Żar będzie lał się z nieba! IMGW wydał komunikat

2022-06-17 16:42

Najbliższy weekend zapowiada się bardzo gorąco. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego województwa wielkopolskiego. W wielu miejscach nadano mu aż drugi stopień! To pierwsze w 2022 roku ostrzeżenia związane z upałami.

Upały w Wielkopolsce. Ostrzeżenie IMGW

Jeśli ktoś czekał na upały to w końcu się doczeka. Najbliższy weekend zapowiada się bardzo gorąco. W związku z tym IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla znacznej części województwa wielkopolskiego. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C, lokalnie w niedzielę do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C - czytamy w komunikacie, który obowiązuje od godziny 12:00 w sobotę (18 czerwca) do godz. 20:00 w niedzielę (19 czerwca). IMGW podkreśla, że ostrzeżenie może być kontynuowane.

Upały w Wielkopolsce. IMGW ostrzega

Pomarańczowy alarm obowiązuje na terenie powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, szamotulskiego, międzychodzkiego, obornickiego, nowotomyskiego, poznańskiego, m. Poznań, grodziskiego, kościańskiego, śremskiego, średzkiego, wolsztyńskiego, leszczyńskiego, gostyńskiego i rawickiego.

W pozostałych powiatach województwa wielkopolskiego wydano nieco niższe ostrzeżenie - pierwszego stopnia. - Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C, lokalnie w niedzielę do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 15°C do 17°C - informuje IMGW.

Sonda
Czy czekasz już na lato i wysokie temperatury?
Upał we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE