Wiatr

i

Autor: Pixabay Silny wiatr w woj. warmińsko-mazurskim w piątek, 8 kwietnia.

Wichury, a nawet burze! Pogoda warmińsko-mazurskie 8.04.2022

2022-04-08 7:32

Prognoza pogody dla woj. warmińsko-mazurskiego. Piątek (8 kwietnia) to kolejny dzień z wichurami, przed którymi ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Miejscami mogą też pojawić się burze. Poznaj szczegóły prognozy, czytając dalszą część artykułu.

W trwającym tygodniu wichury na Warmii i Mazurach nie odpuszczają. Silnie wiało na początku tygodnia. Wiatr powrócił do naszego regionu w czwartek (7 kwietnia). Najsilniejsze porywy wiatru odnotowywane przez Centrum Modelowania Meteorologicznego dochodziły do 79 km/h. W piątek (8 kwietnia) pogoda w woj. warmińsko-mazurskim będzie podobna. Nadal dokuczać nam będą wichury. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu i południowego zachodu. Miejscami burze - czytamy w komunikacie IMGW. Sytuacja ma uspokoić się późnym popołudniem.

Co z pogodą w całej Polsce w piątek, 8 kwietnia? Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków IMGW, zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Warto zabrać ze sobą parasol. - Przelotne opady deszczu, na Pomorzu miejscami deszczu ze śniegiem. Miejscami możliwe burze - podaje IMGW. W piątek termometry wskażą maksymalnie od 6 stopni Celsjusza na północy, około 9 stopni Celsjusza w centrum, do 14 stopni Celsjusza na krańcach południowo-wschodnich.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wichury do 120 km/h to nie wszystko. Czeka nas jeszcze to! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na 8.04.2022]

Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?
Leszek Miller: Polska władza sprzyja Marine Le Pen
Nasi Partnerzy polecają