W wigilijną noc zrobi się ślisko! Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią w tych częściach Polski

i

Autor: jwvein / CC0 / pixabay.com W wigilijną noc zrobi się ślisko! Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią w tych częściach Polski

Jedźcie ostrożnie!

W wigilijną noc zrobi się ślisko! Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią w tych częściach Polski

2022-12-24 17:53

W sobotę, 24 grudnia temperatura w całej Polsce utrzymywała się powyżej zera. Jednak wieczorem i w nocy, w północnej części kraju mogą wystąpić opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Wszyscy, którzy po wigilijnej kolacji planują wyjazd w trasę, powinni zachować szczególną ostrożność, gdyż na drogach zrobi się ślisko.

Jak informuje na łamach Polskiej Agencji Prasowej Dorota Pacocha z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, pod wieczór, w części północnej kraju wystąpią marznące opady marznące powodujące gołoledź. Zjawisko może spowodować trudne i jednocześnie bardzo niebezpieczne warunki na drogach.

Dla części województw położonych w północnej części kraju wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gołoledzią, czyli tzw. "żółty alert". Dotyczy on następujących powiatów: białogardzkiego, świdwińskiego, szczecineckiego i drawskiego (w woj. zachodniopomorskim), bytowskiego, kościerskiego, człuchowskiego, chojnickiego, starogardzkiego i tczewskiego (woj. pomorskie), złotowskiego i pilskiego (woj. wielkopolskie), działdowskiego, iławskiego i nowomiejskiego (woj. warmińsko-mazurskie), gostynińskiego, płockiego, sierpeckiego, żuromińskiego, mławskiego, ciechanowskiego i płońskiego (woj. mazowieckie) i całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Ostrzeżenia obowiązują od godz. 18:00 w piątek, 24 grudnia, do godz. 6:00 w sobotę 25 grudnia.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Atak wiosny w Szczecinie. W grudniu kwitną drzewa!
Nasi Partnerzy polecają