Upały wracają do Wielkopolski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ponownie ostrzeżenie niemal dla całego regionu. W czwartek (30 czerwca) i w piątek (1 lipca) zrobi się ponownie bardzo gorąco.

i

Autor: fotolia.pl Upały wracają do Wielkopolski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ponownie ostrzeżenie niemal dla całego regionu. W czwartek (30 czerwca) i w piątek (1 lipca) zrobi się ponownie bardzo gorąco.

Tropikalne upały wracają do Wielkopolski! IMGW wydaje ostrzeżenia pogodowe na 30.06 i 1.07

2022-06-30 7:41

Upały wracają do Wielkopolski. IMGW wydał ponownie ostrzeżenie pogodowe niemal dla całego regionu. Prognoza pogody na czwartek (30 czerwca) i piątek (1 lipca) znów wskazuje na tropikalne upały. Sprawdź prognozę pogody i odpowiednio zaplanuj te dni, bo ponownie zrobi się bardzo gorąco.

Upały w Wielkopolsce

Od ponad tygodnia przez Polskę przechodzi fala upałów. Bardzo gorący był miniony weekend, ale we wtorek i w środę w Wielkopolsce nieco się ochłodziło. Sprawdzają się jednak długoterminowe prognozy i w czwartek (30 czerwca) ponownie zrobi się bardzo gorąco! - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C, w piątek lokalnie do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C - czytamy w komunikacie IMGW.

ZOBACZ: Kąpieliska w Poznaniu. W tych miejscach się ochłodzisz i odpoczniesz

Ostrzeżenie IMGW dla Wielkopolski

Ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia obowiązuje niemal w całym województwie wielkopolskim. Wyjątkiem jest tylko powiat złotowski. W pozostałych częściach regionu komunikat ważny jest od czwartku (30 czerwca) godz. 12:00 do piątku (1 lipca) do godz. 20:00.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Upały w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają