Totalna zmiana pogody w Polsce, ale tylko na chwilę! Meteorolodzy zdradzają, co się wydarzy w weekend

i

Autor: holdmypixels/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne / W sobotę (2 lipca) przez wschodnią część Polski przejdzie front burzowy, który oprócz opadów deszczu przyniesie gwałtowne ochłodzenie.

Totalna zmiana pogody w Polsce, ale tylko na chwilę! Meteorolodzy zdradzają, co się wydarzy w weekend

2022-07-01 16:48

Fala upałów w Polsce chwilowo dobiega końca, teraz czeka nas totalna zmiana pogody! Według synoptyków w sobotę (2 lipca) nastąpi ochłodzenie, a w żadnym regionie naszego kraju termometry nie wskażą temperatury wyższej niż 26 st. Celsjusza. Na wschodzie spodziewane są burze i opady deszczu. W niedzielę (3 lipca) słupki rtęci w termometrach znowu zbliżą się jednak do trzydziestej kreski powyżej zera.

Koniec fali upałów w Polsce. Nadchodzi ochłodzenie

Zmęczeni falą upałów mieszkańcy Polski mogą chwilowo odetchnąć z ulgą! Jak informuje serwis twojapogoda.pl, front atmosferyczny wypchnie upalne powietrze za naszą wschodnią granicę, a nad Polskę spłynie dużo chłodniejsza masa z północnego zachodu. To oznacza, że w przeciągu najbliższych godzin mocno się ochłodzi. Na południowym wschodzie temperatura spadnie o blisko 20 st. Celsjusza! Pogodowy przełom nastąpi w nocy z piątku na sobotę (1/2 lipca). 

W pierwszy dzień weekendu najcieplej będzie w pasie rozciągającym się od zachodnich krańców Polski po Kujawy. Od Wrocławia po Szczecin i Bydgoszcz termometry pokażą 25-26 st. Celsjusza. Będzie też pogodnie, a synoptycy nie prognozują burz. Zdecydowanie mniej szczęścia będą mieli mieszkańcy wschodniej części Polski. Tam spodziewane są solidne opady, silny wiatr oraz wyładowania atmosferyczne. W Rzeszowie temperatura wyniesie tylko 19 st. Celsjusza.

PRZECZYTAJ: Ceny nad morzem 2022. Niewiarygodne, co właściciele tej restauracji napisali przed wejściem. Klienci przystają i nie wierzą własnym oczom!

Jak długo utrzyma się ochłodzenie?

Nie ma co się jednak nastawiać na długotrwałe chłody w środku lata. Mamy w końcu lipiec, dlatego temperatury odbiją już w niedzielę (3 lipca). Najcieplej będzie na zachodnich i południowych obrzeżach Polski, gdzie termometry pokażą 28-29 st. Celsjusza. Z kolei najchłodniej ma być na Podlasiu (23 st. Celsjusza). Tam też można się spodziewać kolejnych opadów. W pozostałej części kraju na niebie zdecydowanie ma dominować słońce, niekiedy tylko przysłaniane chmurami. 

Niedziela będzie praktycznie bezwietrzna, stąd uczucie gorąca odczujemy jeszcze mocniej. Niemniej dla osób przebywających nad wodą, pogoda w drugi dzień weekendu będzie niemal idealna.

ZOBACZ: Nieodkryte plaże nad Bałtykiem: tutaj nie ma tłumów! Urlop nad polskim morzem nie musi być koszmarem. Tutaj odpoczniesz od turystów

Sonda
Lubisz kiedy jest upał?
Susza dotknęła Polaków. Wsie regularnie cierpią na brak wody
Nasi Partnerzy polecają