Totalna zmiana pogody w Polsce, ale tylko na chwilę! Meteorolodzy zdradzają, co się wydarzy w weekend

i

Autor: holdmypixels/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne / W sobotę (2 lipca) przez wschodnią część Polski przejdzie front burzowy, który oprócz opadów deszczu przyniesie gwałtowne ochłodzenie.

Totalna zmiana pogody w Polsce, ale tylko na chwilę! Meteorolodzy zdradzają, co się wydarzy w weekend

2022-07-01 16:48

Fala upałów w Polsce chwilowo dobiega końca, teraz czeka nas totalna zmiana pogody! Według synoptyków w sobotę (2 lipca) nastąpi ochłodzenie, a w żadnym regionie naszego kraju termometry nie wskażą temperatury wyższej niż 26 st. Celsjusza. Na wschodzie spodziewane są burze i opady deszczu. W niedzielę (3 lipca) słupki rtęci w termometrach znowu zbliżą się jednak do trzydziestej kreski powyżej zera.

Koniec fali upałów w Polsce. Nadchodzi ochłodzenie

Zmęczeni falą upałów mieszkańcy Polski mogą chwilowo odetchnąć z ulgą! Jak informuje serwis twojapogoda.pl, front atmosferyczny wypchnie upalne powietrze za naszą wschodnią granicę, a nad Polskę spłynie dużo chłodniejsza masa z północnego zachodu. To oznacza, że w przeciągu najbliższych godzin mocno się ochłodzi. Na południowym wschodzie temperatura spadnie o blisko 20 st. Celsjusza! Pogodowy przełom nastąpi w nocy z piątku na sobotę (1/2 lipca). 

W pierwszy dzień weekendu najcieplej będzie w pasie rozciągającym się od zachodnich krańców Polski po Kujawy. Od Wrocławia po Szczecin i Bydgoszcz termometry pokażą 25-26 st. Celsjusza. Będzie też pogodnie, a synoptycy nie prognozują burz. Zdecydowanie mniej szczęścia będą mieli mieszkańcy wschodniej części Polski. Tam spodziewane są solidne opady, silny wiatr oraz wyładowania atmosferyczne. W Rzeszowie temperatura wyniesie tylko 19 st. Celsjusza.

PRZECZYTAJ: Ceny nad morzem 2022. Niewiarygodne, co właściciele tej restauracji napisali przed wejściem. Klienci przystają i nie wierzą własnym oczom!

Jak długo utrzyma się ochłodzenie?

Nie ma co się jednak nastawiać na długotrwałe chłody w środku lata. Mamy w końcu lipiec, dlatego temperatury odbiją już w niedzielę (3 lipca). Najcieplej będzie na zachodnich i południowych obrzeżach Polski, gdzie termometry pokażą 28-29 st. Celsjusza. Z kolei najchłodniej ma być na Podlasiu (23 st. Celsjusza). Tam też można się spodziewać kolejnych opadów. W pozostałej części kraju na niebie zdecydowanie ma dominować słońce, niekiedy tylko przysłaniane chmurami. 

Niedziela będzie praktycznie bezwietrzna, stąd uczucie gorąca odczujemy jeszcze mocniej. Niemniej dla osób przebywających nad wodą, pogoda w drugi dzień weekendu będzie niemal idealna.

ZOBACZ: Nieodkryte plaże nad Bałtykiem: tutaj nie ma tłumów! Urlop nad polskim morzem nie musi być koszmarem. Tutaj odpoczniesz od turystów

Sonda
Lubisz kiedy jest upał?
Susza dotknęła Polaków. Wsie regularnie cierpią na brak wody