Pogoda dla Polski. Ostrzeżenia IMGW. W tych regionach występują gęste mgły

i

Autor: Shutterstock Poniedziałek, 24 lutego, przywitał gęstymi mgłami mieszkańców kilku regionów Polski. Potwierdzają to ostrzeżenia IMGW

Widzialność poniżej 200 m

Te regiony spowiły gęste mgły! IMGW ostrzega. Kierowcy, miejcie się na baczności

2025-02-24 7:56

Poniedziałek, 24 lutego, przywitał gęstymi mgłami mieszkańców kilku regionów Polski. Potwierdzają to ostrzeżenia IMGW, które informują, że ograniczona widoczność - lokalnie nie sięgająca nawet 200 metrów - występuję w pasie od województwa zachodniopomorskiego, Wielkopolskę, Łódzkie, aż po Dolny Śląsk i Śląskie. Jak wskazują prognozy pogody, gęste mgły mogą się utrzymać jeszcze kilka godzin.

Pogoda dla Polski. IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami 24 lutego

Ostrzeżenia IMGW przed gęstymi mgłami znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości, bo od poniedziałkowego poranka, 24 lutego, kierowcy informują się nawzajem o ograniczonej widoczności. Lokalnie nie sięga ona nawet 200 metrów, a taka pogoda utrzyma się jeszcze, w zależności od regionu, nawet do godz. 10-11.

- W wielu miejscach występują gęste mgły ograniczające widzialność do około 200 m. W najbliższym czasie widzialność w mgłach powinna się stopniowo poprawiać, jednak lokalnie nadal może wynosić poniżej 200 m - czytamy w treści komunikatu meteorologicznego IMGW.

Z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że najbardziej gęste mgły występują obecnie w pasie przebiegającym przez następujące województwa:

  • zachodniopomorskie
  • wielkopolskie
  • łódzkie
  • lubuskie
  • dolnośląskie
  • śląskie

Skądinąd wiadomo jednak, że na mgły skarżą się w poniedziałek, 24 lutego, również mieszkańcy zachodniego Mazowsza. To niejedyne ostrzeżenia, o których informuje IMGW. Do godzin popołudniowych w południowej części: Śląskiego, Małopolskiego i Podkarpacia mogą występować marznące opady.

- Lokalnie prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź - podaje żółty alert IMGW.

Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady
Super Express Google News
Polska na ucho
Na końcach świata