Oblodzona droga

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Środowy przełom w pogodzie? Nic z tych rzeczy! Śnieg i deszcze to nie wszystko [Prognoza IMGW na 30.11.2022]

Szklanka na drogach

Środowy przełom w pogodzie? Nic z tych rzeczy! Śnieg i deszcze to nie wszystko [Prognoza IMGW na 30.11.2022]

2022-11-30 6:42

Pogoda na środę (30 listopada 2022 r.) dla Polski nie przynosi upragnionego przełomu. Śnieg, deszcz ze śniegiem, gołoledź, a w górach silniejszy wiatr - to wszystko będzie z nami w najbliższych godzinach. Gdzie 30.11.2022 będzie najgorzej? Tradycyjnie proponujemy pogodową analizę na portalu se.pl.

We wtorek (29 listopada) IMGW poinformował, że od Wysp Brytyjskich, przez Niemcy po basen Morza Śródziemnego rozciąga się obszar obniżonego ciśnienia z ośrodkami niżowymi i frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze Europy pogodę kształtują wyże. Polska nadal jest na skraju wyżu znad zachodniej Rosji, tylko na zachodzie kraju zaznacza się płytka zatoka niżowa. Pozostajemy w przetransformowanej masie powietrza polarnego. Jak to wszystko wpłynie na pogodę na środę? Nie ma zbyt wielu dobrych wieści.

Jaka będzie pogoda w środę, 30 listopada?

Jak mantrę będziemy powtarzać, że kierowcy powinni się mieć na baczności. Warunki atmosferyczne ponownie nie będą im ułatwiać życia. W środę (30 listopada 2022 r.) zachmurzenie będzie duże, na południu z większymi przejaśnieniami.

- W północnej i wschodniej części kraju miejscami słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem lub mżawki, przejściowo marznącej i powodującej gołoledź. Na wschodzie i południu rano i wieczorem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na wschodzie przez większość dnia będą utrzymywać się silne zamglenia. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h - podaje IMGW.

Pogoda na środę. Temperatura 30.11.2022

W temacie temperatur również próżno szukać przełomu. - Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza do 3 st. C, tylko na południowym zachodzie do 4 stopni Celsjusza - przekazuje IMGW w prognozie na środę. Początek grudnia będzie bardzo podobny, więc przyzwyczajenia z końcówki listopada mogą z nami zostać na dłużej. Ciepłe płaszcze, kurtki, czapki, szaliki i rękawiczki z pewnością będą w użyciu.

Prognoza IMGW. Noc ze środy na czwartek 30 listopada / 1 grudnia

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami na południowym zachodzie. Lokalnie na północy i wschodzie kraju możliwe słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem oraz marznącej mżawki powodującej gołoledź. Miejscami mgły, lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -4°C do 0°C, nad morzem do 1°C, chłodniej w dolinach górskich Karpat, od -6°C do -4°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Szybki i niespodziewany atak zimy w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają