Mróz do -7 stopni i śnieżyce atakują Polskę. Wiemy, kiedy i gdzie będzie najgorzej

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose / Zdjęcie poglądowe Mróz do -7 stopni i śnieżyce atakują Polskę. Wiemy, kiedy i gdzie będzie najgorzej

Tygodniowa prognoza

Mróz do -7 stopni i śnieżyce atakują Polskę. Wiemy, kiedy i gdzie będzie najgorzej

2022-11-29 8:07

Prognoza tygodniowa (28.11-04.12.2022), przekazana przez synoptyków IMGW zwiastuje spadek temperatur. Śnieżyce i deszcz ze śniegiem ponownie przyniosą utrudnienia komunikacyjne w Polsce. Eksperci już wiedzą, kiedy i gdzie będzie najgorzej. Sprawdźcie szczegóły prognozy pogody na najbliższe kilkadziesiąt godzin i przyszły weekend.

Poniedziałek i wtorek przywitały nas zmienną pogodą, a kolejne dni bieżącego tygodnia (28 listopada - 4 grudnia 2022 r.) wcale nie wyglądają lepiej. Słabe opady śniegu zostały z nami, a w dodatku niektóre regiony Polski muszą być gotowe na konkretny mróz. - Temperatura minimalna kształtować się będzie od -7°C w rejonach podgórskich do 3°C na wybrzeżu. Temperatura maksymalna będzie od -2°C na Suwalszczyźnie do 7°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni - czytamy w prognozie IMGW na pierwsza połowę tygodnia.

Prognoza IMGW. Mróz do -7 stopni i mocniejsze opady śniegu powracają

Komu przydadzą się najcieplejsze płaszcze i gdzie spadnie najwięcej śniegu? Nie będzie tutaj żadnego przełomu. Nadal na najniższe temperatury narażeni są mieszkańcy północno wschodniej Polski.

- Od czwartku do soboty zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z rozpogodzeniami na południu i południowym wschodzie. W sobotę na północy kraju może padać słaby śnieg. Temperatura minimalna wyniesie od -7°C na Suwalszczyźnie do 3°C na wybrzeżu, a maksymalna od -3°C na Suwalszczyźnie do 5°C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czwartek na wschodzie i północy porywisty, wschodni - podaje IMGW w prognozie tygodniowej.

Jeszcze więcej białego puchu przybędzie pod sam koniec bieżącego tygodnia. - Niedziela będzie pochmurna z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Nad ranem temperatura powietrza kształtować się będzie od -6°C na Suwalszczyźnie do 1°C na południu kraju, a w południe od -2°C na Suwalszczyźnie do 3°C na krańcach południowo-wschodnich - przestrzegają eksperci Instytutu.

Codzienne prognozy będziemy aktualizować w naszym pogodowym serwisie. Warto również na bieżąco śledzić ostrzeżenia IMGW. Przypomnijmy, że kalendarzowa zima rozpocznie się dopiero 22 grudnia, ale zimowe akcenty już solidnie dały się we znaki kierowcom. Na drogach panują utrudnione warunki, więc warto zadbać o odpowiedni poziom koncentracji.

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Szybki i niespodziewany atak zimy w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają