Śnieżyce i mróz, ale również... ocieplenie! Ekspert IMGW mówi, gdzie pogoda zaskoczy

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Śnieżyce i mróz, ale również... ocieplenie! Ekspert IMGW mówi, gdzie pogoda zaskoczy

Najnowsza prognoza

Śnieżyce i mróz, ale również... ocieplenie! Ekspert IMGW mówi, gdzie pogoda zaskoczy

2022-11-25 6:19

Pogoda na najbliższe godziny jest dość zróżnicowana. We wschodniej Polsce w piątek będzie mroźno i z opadami śniegu. - Im dalej na zachód tym cieplej. Przy zachodniej granicy termometry mogą wskazać do plus siedmiu stopni Celsjusza - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową Michał Ogrodnik z IMGW-PIB.

Prognoza IMGW na piątek (25 listopada 2022 r.) nie napawała optymizmem i trudne warunki rzeczywiście dadzą o sobie znać. - Do kraju nadal będzie napływać zimne i wilgotne powietrze polarno-morskie, a Polska będzie podzielona dwie strefy pogodowe. Rano na zachodzie i północy Polski możliwe są opady słabej mżawki i mgły ograniczające widzialność do 200 metrów - przekazał PAP Michał Ogrodnik, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW.

Synoptyk IMGW o pogodzie w Polsce. Tu będzie cieplej!

- Piątek będzie bardzo podobny do czwartku, ale ze zdecydowanie słabszymi opadami we wschodniej połowie kraju. Na wschodzie i w centrum temperatury utrzymywać się będą poniżej zera, więc śnieg nie będzie topniał. Im dalej na zachód, tym mniej opadów i temperatura będzie wyższa. Można powiedzieć, że na zachodniej połowie będzie jesiennie, a na wschodniej zimowo. Poza zachodnią i północną częścią kraju możliwe są opady deszczu ze śniegiem, a śniegu w górach i na wschodzie Polski. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od minus 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około zera w centrum, do 7 stopni na plusie na zachodnich krańcach Polski. Wiatr będzie słaby, zmienny - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Michał Ogrodnik z IMGW.

Prognoza IMGW na noc z piątku na sobotę, 25/26 listopada

W nocy zachmurzenie duże. We wschodniej połowie kraju miejscami możliwe są słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na zachodzie prognozowane są słabe opady deszczu lub mżawki. W całym kraju mogą lokalnie tworzyć się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. We wschodniej połowie Polski kierowcy muszą mieć się na baczności, bo przy niskich temperaturach powietrza mgły mogą osadzać szadź.

- Temperatura minimalna od minus 5 stopni na północnym wschodzie, około minus 2 w centrum i na Pojezierzu Pomorskim, do 1-4 stopni na plusie na zachodzie kraju. Wiał będzie wiatr słaby, z kierunków zmiennych - prognozuje IMGW.

Zalecamy regularne odświeżanie komunikatów IMGW oraz śledzenie prognozy pogody w naszym serwisie. 

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Szybki i niespodziewany atak zimy w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają