Śnieg, deszcz i mgły. Ogromne różnice temperatur! Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW 7.01.2023]

i

Autor: shutterstock Prognoza pogody IMGW dla Polski 7.01.2023

Pogoda IMGW

Śnieg, deszcz i mgły. Ogromne różnice temperatur! Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW 7.01.2023]

2023-01-06 17:25

Sobota (7 stycznia) upłynie pod znakiem dynamicznej i różnorodnej pogody w Polsce. Pojawią się ogromne różnice temperatur pomiędzy poszczególnymi regionami. We wschodniej Polsce możliwy śnieg, a także deszcz ze śniegiem i śnieg. W niektórych regionach widzialność kierowcom utrudnią mgły. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pogoda dla Polski IMGW 7.01.2023 r.

Jak informuje IMGW, w sobotę (7 stycznia) wschodnia i południowa część Europy będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będzie głęboki niż z ośrodkiem nad Atlantykiem wraz z układami frontów atmosferycznych. - Polska pozostawać będzie w zasięgu rozległej zatoki niżowej wraz z układem frontów atmosferycznych, która powoli będzie się wypełniać i przemieszczać na wschód - informuje IMGW. Napływa ciepła, polarna, morska masa powietrza, jednak początkowo nad wschodnią Polską pozostawać będzie chłodna, polarna kontynentalna masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

W sobotę (7 stycznia) w dzień zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią słabe opady deszczu. We wschodniej Polsce spadnie śnieg, przechodzący w deszcz ze śniegiem oraz deszcz. Uwaga na mgły, które początkowo na zachodzie, w centrum i na południu kraju mogą się pojawić i ograniczyć widzialność do 300 metrów. Na północnym-wschodzie Polski lokalnie możliwe są też opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Duża różnica temperatur na przestrzeni całego kraju. Termometry pokażą od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 5 stopni Celsjusza w centrum, do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr, wiejący z kierunków południowych.

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?
Pogrzeb Andrzeja Iwana
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany