Siarczyste mrozy nawet -15 stopni. Do tego wichury  80 km/h, a to nie wszystko! [Prognoza IMGW na 15 grudnia 2022]

i

Autor: pixabay.com Siarczyste mrozy nawet -15 stopni. Do tego wichury 80 km/h, a to nie wszystko! [Prognoza IMGW na 15 grudnia 2022]

Siarczyste mrozy nawet -15 stopni. Do tego wichury 80 km/h, a to nie wszystko! [Prognoza IMGW na 15 grudnia 2022]

2022-12-15 7:03

Pogoda na czwartek (15 grudnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o słabych opadach śniegu, czeka nas jednak siarczysty mróz! Nawet -15°C. Do tego wichury nawet 80 km/h. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 15 grudnia 2022 przeczytasz na se.pl.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), na wschodzie Europy nadal dominować będzie rozległy wyż. Pozostała część kontynentu będzie pod wpływem płytkich ośrodków niżowych i związanych z nimi frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się w zasięgu rozległego układu niżowego z głównymi ośrodkami nad północną Skandynawią i nad Atlantykiem. Przez obszar kraju będzie wędrował od Dolnego Śląska na północny wschód lokalny niż oraz związany z nim pofalowany front. Nad południowe województwa napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie, pozostały obszar kraju będzie w arktycznej masie powietrza.

 Jaka będzie pogoda w czwartek, 15 grudnia 2022?

Z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wynika, że w czwartek  15 grudnia na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wybrzeżu okresami duże i tam słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane oraz duże i miejscami opady śniegu, na Podkarpaciu także deszczu ze śniegiem.

- Rano na północy lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m – przestrzegają synoptycy.

Jak podaje IMGW, w dzień czeka nas mróz, temperatura spadnie nawet 6 stopni poniżej zera.

- Temperatura maksymalna od -6°C na miejscami na północy, -2°C w centrum kraju, do 1°C na południowym wschodzie – czytamy na stronie IMGW.

Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich. W Tatrach porywy do 80 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (15.12.2022/16.12.2022)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z czwartku na piątek (15.12.2022/16.12.2022) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i licznymi rozpogodzeniami na zachodzie i północy kraju. Miejscami opady śniegu, na południowym wschodzie opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Na południu lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Na zachodzie i północy możliwe marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Czeka nas siarczysty mróz. Gdzie będzie najgorzej?

- Temperatura minimalna od -15°C Warmii, Mazurach i Podlasiu, około -8°C w centrum, do -1°C na Podkarpaciu – podaje IMGW.

Wiatr słaby i umiarkowany, na obszarach podgórskich Karpat w porywach do 55 km/h, z kierunków wschodnich i południowych, miejscami na północnym zachodzie wiatr słaby, zmienny. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

OGROMNA śnieżyca nad Warszawą. Czeka nas paraliż komunikacyjny?
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają