Prognoza pogody – sobota 9 lipca. Przelotny deszcz i burze, a w górach… śnieg!

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/pbat34 Prognoza pogody – sobota 9 lipca. Przelotny deszcz i burze, a w górach… śnieg!

Zaskakujące prognozy

Prognoza pogody – sobota 9 lipca. Przelotny deszcz i burze, a w górach… śnieg!

2022-07-09 17:14

Do końca dnia sobota będzie raczej pochmurna. To nie jest najszczęśliwszy czas dla tych, którzy planowali weekendowe opalanie nad morzem lub jeziorami. W całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu, a lokalnie nawet burze. Choć będzie błyskać i grzmieć, to pogoda nie powinna wyrządzić dużych szkód. Może za to zaskoczyć i zszokować – zwłaszcza w jednej części Polski, gdzie w środku lata z chmur może spaść… biały puch. Wysoko w górach przewidywane są opady deszczu ze śniegiem, a nawet śniegu – potwierdza synoptyk IMGW-PIB Jakub Gawron.

Tego chyba nikt się nie spodziewał! W prognozach pogody na lipcowy weekend pojawiają się opady śniegu i śniegu z deszczem! Biały puch może pojawić się w górach, ale zaskoczenie i tak jest duże. Jak przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, sobota jest i będzie raczej chłodna, a w całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu.

Dzisiaj zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Spodziewane są przelotne opady deszczu, a miejscowo burze, w czasie których porywy wiatru mogą dochodzić do 60-65 km/h. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem nawet dość silny – powiedział Jakub Gawron.

Temperatura maksymalna wyniesie 19-20 stopni Celsjusza na północy kraju do 22 stopni C. w centrum i na południu. Na obszarach podgórskich termometry wskażą maksymalnie od 16 do 19 stopni C. – przekazuje synoptyk IMGW.

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Cieniuch: Słowa Putina kierują się na konflikt nuklearny

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu i miejscami burze, zwłaszcza na południowym zachodzie kraju i na Pomorzu. W trakcie burz wiatr będzie wiał z prędkością do 60-65 km/h. Wysoko w Sudetach i Tatrach prognozowane są opady deszczu ze śniegiem, a nawet śniegu. Wiatr słaby i umiarkowany, w całym kraju porywisty, a nad morzem dość silny. Temperatura minimalna wyniesie od ośmiu stopni Celsjusza na północnym wschodzie i w obszarach podgórskich do 12 st. C. na południowym wschodzie i 16 st. C. nad samym morzem.

Sonda
Czy ufasz prognozie pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany