Potworna zmiana pogody jeszcze w weekend! Koszmar powraca, będzie bardzo groźnie

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Potworna zmiana pogody jeszcze w weekend! Koszmar powraca, będzie bardzo groźnie

Potworna zmiana pogody jeszcze w weekend! Koszmar powraca, będzie bardzo groźnie

2022-01-15 16:15

Zmiana pogody w Polsce zbliża się z każdą godziną. Jeszcze w trwający weekend aura zaskoczy wszystkich. Powróci koszmar sprzed kilku dni. Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają silny wiatr w całym kraju. Alerty mają obowiązywać we wszystkich regionach, a na północy spodziewane są ostrzeżenia drugiego stopnia. Gdzie będzie wiało najmocniej? Zobacz najnowszą prognozę pogody dla Polski.

Zmiana pogody w Polsce już za moment. Spokojna aura odejdzie w zapomnienie. Silny wiatr da o sobie znać we wszystkich regionach. Prognozy pogody są jednoznaczne. W województwie warmińsko-mazurskim oraz na północy województw pomorskiego i zachodniopomorskiego od niedzieli, 16 stycznia 2022 roku, zapowiadane są ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Oznacza to, że w porywach wiatr może przekroczyć prędkość 100 km/h. Pozostałe regiony mają zostać objęte alertami pierwszego stopnia. W poniedziałek, 17 stycznia, na wschodzie kraju poziom ostrzeżeń może wzrosnąć. Wiatr nieco uspokoi się dopiero we wtorek, 18 stycznia. Co dokładnie oznaczają pomarańczowe alerty pogodowe IMGW?

Zobacz także: Ostrzeżenia IMGW. Co oznacza pierwszy, drugi i trzeci stopień alertu? O czym mówią ostrzeżenia IMGW

Pogodowy armagedon w Krakowie

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - czytamy w opisie ostrzeżenia drugiego stopnia IMGW.

W najbliższych dniach temperatura w Polsce oscylować ma wokół zera stopni Celsjusza. Przejściowe opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem zapowiadane są na początku przyszłego tygodnia.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...