Pogoda na dziś: 24.10.2021. Gęste mgły to nie wszystko! Pogodowy przełom w Polsce. Prognoza IMGW

2021-10-24 0:06
Gęsta mgła
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na 24 października. Gęste mgły to nie wszystko! Pogodowy przełom w Polsce. Prognoza IMGW / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na niedzielę (24 października) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wygląda nieprzyjemnie. Kierowcy będą musieli bardzo uważać, gdyż mgły i opady deszczu źle wpłyną na warunki na drogach. Są też dobre wieści dotyczące silnego wiatru. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś znajdziesz poniżej.

Pogoda na dziś: 24 października. Gęste mgły to nie wszystko! Pogodowy przełom w Polsce. Prognoza IMGW

Pogoda na dziś (24.10.2021) dla Polski od IMGW przynosi bardzo ciekawe wieści. Wygląda na to, że w końcu pozbędziemy się nieprzyjemnych wichur. Nie oznacza to jednak, że nasz kraj będzie wolny od niebezpiecznych zjawisk meteo. Synoptycy nie mają wątpliwości - szczególną ostrożność będą musieli zachować m.in. kierowcy. - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie zanikające opady deszczu. Słaby opad możliwy także nad Zatoką Gdańską. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów - informują eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 24.10.2021? Temperatura

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w niedzielę, 24 października 2021 roku trzeba będzie się uzbroić w ciepłe kurtki/płaszcze. O konkretnym ociepleniu niestety musimy zapomnieć. Na szczęście są też dobre wieści. Wiatr wreszcie się uspokoi i strażacy będą mogli nieco odetchnąć! Ostatnia "działalność" wiatru przyniosła też ostrzeżenia hydrologiczne.

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

- Temperatura maksymalna od 6°C do 11°C, cieplej gdzieniegdzie na południowym zachodzie około 12°C i chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków zachodnich, na zachodzie południowy i południowo-wschodni - informują eksperci IMGW.

Czytaj też: Orionidy 2021. Przed nami wyjątkowa noc spadających gwiazd. Kiedy je oglądać?

Noc z niedzieli na poniedziałek. Prognoza IMGW dla Polski

IMGW podaje, że w nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25.10.2021) zachmurzenie będzie małe. Temperatura minimalna na wschodzie i południu od -3°C do 1°C, na pozostałym obszarze kraju od 2°C do 5°C. Miejscami przygruntowe przymrozki do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowy i południowo-wschodni. Warto na bieżąco obserwować komunikaty meteo, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE