Gęsta mgła nad Polską

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na 10 października: Mgły i szadź zaatakują. Są też dobre wieści. Prognoza IMGW / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś: 10 listopada. Wichury i szadź zaatakują. Są też dobre wieści. Prognoza IMGW

2021-11-10 7:40

Pogoda na środę (10 listopada) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to mieszkanka dobrych i złych wieści. Gęste mgły utrudnią życie kierowcom, ale za to przynajmniej na chwilę uwolnimy się od konkretnych opadów deszczu. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś znajdziecie poniżej.

Pogoda na dziś: 10 listopada. Wichury i szadź zaatakują. Są też dobre wieści. Prognoza IMGW

Pogoda na dziś (10.11.2021) dla Polski jest już zdecydowanie bardziej optymistyczna od tych, które przekazywaliśmy naszym czytelnikom na początku tygodnia. Nie oznacza to jednak, że unikniemy niebezpiecznych zjawisk. W nocy z wtorku na środę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) spodziewa się silnych zamgleń oraz mgieł, lokalnie na południowym zachodzie osadzających szadź. Widzialność będzie ograniczona do 200 m. A co nas czeka w ciągu dnia? Na szczęście parasole nie powinny się przydać, a w dodatku odnotujemy przejaśnienia! - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo w rejonie mgieł duże. Rano miejscami silne zamglenia oraz zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 m. Wiatr słaby nasilający się do umiarkowanego, nad morzem i na południu kraju okresami porywisty, w rejonach podgórskich do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w Sudetach i Karpatach porywy wiatru do 75 km/h - czytamy w serwisie Instytutu. O ewentualnych utrudnieniach komunikacyjnych będziemy was na bieżąco informować w naszych lokalnych serwisach. Dalszy ciąg materiału pod quizem o pogodzie.

Czytaj też: Płonące niebo nad Podhalem. Rzadkie zjawisko zapowiedzią zmiany pogody?

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...

Prognoza pogody. Temperatura 10.11.2021

W środę (10 listopada) odnotujemy delikatne ocieplenie względem początku tygodnia. Meteorolodzy IMGW przekazują, że w niektórych regionach odnotujemy dwucyfrowe wartości. To właśnie tam będzie można schować cieplejsze płaszcze do szaf. Nie grożą nam temperatury bliskie zeru.

- Temperatura maksymalna od 6°C na północnym wschodzie, około 10°C w centrum i na Pomorzu, do 12°C na południowym zachodzie - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody 10-11 listopada. Noc ze środy na czwartek

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek (10-11.11.2021) zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na północy wzrastające do dużego i tam miejscami słabe przelotne opady deszczu. Silne zamglenia oraz mgły, lokalnie na południowym zachodzie osadzające szadź, ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie nad ranem na zachodzie do 100 m. - Temperatura minimalna od -2°C na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich do 1°C, 3°C na pozostałym obszarze, lokalnie przygruntowe przymrozki do -2°C. Na wybrzeżu od 3°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Podkarpaciu w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h - ostrzegają synoptycy.

Sonda
Jesień 2022 - czy lubisz tę porę roku?
Kuźnica. Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Tak wygląda obozowisko migrantów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany