Mgły nad Polską - prognoza pogody

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Pogoda na 9 października: Opady deszczu i śniegu, a w dodatku jeszcze to! Prognoza IMGW / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś: 9 listopada. Opady deszczu i śniegu, a w dodatku jeszcze to! Prognoza IMGW

2021-11-09 0:12

Pogoda na wtorek (9 listopada) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie przynosi zbyt wielu dobrych wieści. To kolejny dzień z opadami deszczu, a w górach spadnie śnieg. Kierowcy będą musieli bardzo uważać, gdyż momentami widoczność będzie ograniczona. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś znajdziecie poniżej.

Pogoda na dziś: 9 listopada. Opady deszczu i śniegu, a w dodatku jeszcze to! Prognoza IMGW

Pogoda na dziś (9.11.2021) dla Polski przypomina nam, że jesień potrafi solidnie dać w kość. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają - we wtorek pogoda nie poprawi nam nastroju. Opady negatywnie wpłyną na stan nawierzchni, a to nie jedyne złe informacje dla kierowców. Warto wyjechać wcześniej do pracy! - W północno-wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południowym zachodzie stopniowe rozpogodzenia. Na południu miejscami słabe opady deszczu, a w górach śniegu. Rano miejscami silne zamglenia, oraz lokalnie na północnym wschodzie zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 m - czytamy na stronie IMGW. O ewentualnych utrudnieniach będziemy was informować w naszych lokalnych serwisach. Dalszy ciąg materiału pod naszym autorskim quizem o pogodzie.

Czytaj też: Zaćmienie Księżyca w listopadzie 2021. Czy zobaczymy je w Polsce?

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

Prognoza pogody. Temperatura 9.11.2021

We wtorek (9 listopada) na terenie całego kraju panować będą typowe dla jesieni warunki. Nie ma co liczyć na ocieplenie, ale mrozy również nam nie grożą - przynajmniej za dnia. Gdzieniegdzie przydadzą się cieplejsze płaszcze. Szczegóły przekazali synoptycy IMGW.

- Temperatura maksymalna od 2°C na północnym wschodzie, około 6°C, 8°C w centrum, do 9°C,10°C na południu i zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem także umiarkowany, na zachodzie z kierunków południowych, na wschodzie kraju z kierunków wschodnich - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody 9-10 listopada. Noc z wtorku na środę

IMGW podaje, że w nocy z wtorku na środę (9-10.11.2021) zachmurzenie będzie małe, tylko na Wybrzeżu lokalnie duże i tam słabe opady deszczu bądź mżawki. Miejscami silne zamglenia, a na południu, zachodzie i w centrum lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. - Temperatura minimalna na północnym wschodzie, wschodzie, w centrum i w rejonach podgórskich od -4°C do -1°C, na pozostałym obszarze od 0°C do 3°C oraz przygruntowe przymrozki do -3°C, a najcieplej nad morzem od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, nad morzem także umiarkowany i okresami porywisty, z kierunków południowych. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h - czytamy na stronie Instytutu.

Sonda
Jesień 2022 - czy lubisz tę porę roku?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany