Pogoda na 15 sierpnia 2021. Prognozy na Matki Boskiej Zielnej 2021

2021-08-15 6:00

Jaka będzie pogoda na 15 sierpnia 2021 w święto Matki Boskiej Zielnej? Miło byłoby spędzić ten dzień przy pięknej aurze. Co więc mówią eksperci z IMGW? Będzie ciepło, a może jednak miejscami pochmurno? Czy mogą wystąpić burze? Gdzie w Polsce powinniśmy się ich spodziewać? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Pogoda na 15 sierpnia. Jaka pogoda na Matki Boskiej Zielnej 2021?

Jaka będzie pogoda na Matki Boskiej Zielnej, 15 sierpnia?

Pogoda w niedzielę, 15.08.2021 może nie będzie zachwycać, ponieważ jak wynika z analiz ekspertów z IMGW prognozowane jest zachmurzenie, miejscami może padać deszcz, a nawet wystąpić burze: "Zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wybrzeżu i wschodzie kraju miejscami duże i tam przelotne opady deszczu lub burze." - czytamy na oficjalnej stronie IMGW. Podczas burz może mocno powiać - do 65 km/h.

Prognoza pogody dla Polski. Temperatura 15.08.2021

Czy będzie gorąco 15 sierpnia? Co mówią prognozy dla Polski? Według informacji przekazanych przez IMGW będzie ciepło, chociaż nie upalnie. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, tam termometry wskażą do 29°C. "Temperatura minimalna od około 13°C na północnym zachodzie, Suwalszczyźnie i w kotlinach górskich do 18°C na Lubelszczyźnie. Temperatura maksymalna od 20°C na wybrzeżu, około 26°C w centrum, do 29°C na Podkarpaciu. " - podaje IMGW.

Matki Boskiej Zielnej 2021

Dzień 15 sierpnia to w chrześcijaństwie święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Według polskiej tradycji to dzień Matki Boskiej Zielnej. Tego dnia w kościołach święcone są płody ziemi - głównie zboża, ale też zioła i kwiaty. 15 sierpnia jest też świętem wojska polskiego.

Ślad stopy Matki Boskiej odciśnięty w kamieniu, uzdrawiające źródełko, zabytkowa kaplica, 350 lat tradycji. Święte Miejsce pod Brzeźnicą na Podlasiu
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany