Podwójne uderzenie zimy w Polsce! Arktyczny podmuch i co jeszcze?

i

Autor: FotoRieth/cc0/Pixabay.com W poniedziałek, 27 marca, dojdzie do kolejnego ataku zimy, ale czy ostatniego?

Znowu przydadzą się ciepłe kurtki

Podwójne uderzenie zimy w Polsce! Arktyczny podmuch i co jeszcze?

2023-03-27 11:23

W poniedziałek, 27 marca, dojdzie do kolejnego ataku zimy, ale czy ostatniego? Temperatura znacznie spadnie, a do tego pojawią się opady: śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu i krupy śnieżnej - uczucie zimna zwiększy dodatkowo mocny wiatr, który w porywach osiągnie maksymalną prędkość do 70 km/.h. W nocy można się spodziewać mrozu. Do kiedy utrzyma się taka pogoda?

Załamanie pogody na koniec marca. Do kiedy utrzyma się zima?

Załamanie pogody i powrót zimy to lejtmotyw początku tygodnia, 27 marca-2 kwietnia. Jak informuje TwojaPogoda.pl, do Polski zacznie spływać arktyczne powietrze, które przyniesie obniżkę temperatur do przedziału 0-5 stopni w dzień i kilku kresek mrozu w nocy. Uczucie zimna będzie ponadto potęgować silny wiatr, którego porywy mogą osiągać od 50-60 do nawet 70 km/h. W całym kraju wystąpią też opady: śniegu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej i deszczu, które będą mieć charakter przelotny, ale z wyłączeniem województw:

  • małopolskiego,
  • podkarpackiego
  • lubelskiego,

gdzie może obficie padać. Z kolei większe ilości śniegu mogą spaść w górach i na terenach podgórskich. Taka pogoda utrzyma się do wtorku, 28 marca włącznie, chociaż mróz odczujemy jeszcze w nocy z wtorku na środę, 29 marca. Od połowy tygodnia znowu zacznie się robić cieplej, a temperatura dzienna znowu zacznie przekraczać 10 stopni. Niebo nadal będzie jednak na ogół zachmurzone, z tą różnicą, że będzie padał tylko deszcz. Na początku kwietnia dojdzie niestety do kolejnego ochłodzenia.

Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Historyczne odkrycie na placu Zwycięstwa w Szczecinie