Początek tygodnia jak z koszmaru! Wichury do 110 km/h i burze to nie wszystko [Prognoza IMGW na 7.08.2023]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Początek tygodnia jak z koszmaru! Wichury do 110 km/h i burze to nie wszystko [Prognoza IMGW na 7.08.2023]

Szalona pogoda

Początek tygodnia jak z koszmaru! Miało wiać 100 km/h, będzie jednak dużo gorzej [Prognoza IMGW na 7.08.2023

2023-08-06 16:16

Pogoda na poniedziałek (7 sierpnia 2023 r.) dla Polski, przenalizowana przez ekspertów IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) jest zwiastunem skomplikowanego początku tygodnia. Ulewne deszcze, burze, a w górach nawet śnieżyce - taki klimat będzie z nami w najbliższych godzinach. Szczegóły prognozy IMGW na 7.08.2023 znajdziecie poniżej.

Pierwszy weekend sierpnia przyniósł fatalną pogodę w Polsce. Zamiast cieszyć się pełnią lata, nerwowo przeglądamy prognozy i wyczekujemy dnia bez opadów deszczu. Niestety, nic nie wskazuje na to, aby poniedziałek (7 sierpnia 2023 r.) był pod tym względem spokojny. Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) widzą coś dokładnie odwrotnego. Przed nami godziny pełne opadów deszczu, a w górach nawet śniegu! Kolejnym problemem będą wichury, które mogą przynieść poważne utrudnienia komunikacyjne. Wiemy już, gdzie sytuacja będzie najtrudniejsza.

Jaka będzie jutro pogoda? Poniedziałek, 7 sierpnia 2023

Dla czytelników "Super Expressu", którzy rozpoczynają właśnie wakacje nie mamy zbyt wielu dobrych wieści. Za oknami panować będzie ponury klimat. W ciągu dnia odnotujemy zachmurzenie całkowite lub duże, większe przejaśnienia miejscami na południu i wschodzie. 

- Pojawią się opady deszczu, a na południu i Pomorzu miejscami też burze. Prognozowana suma opadów do 10 mm - 15 mm, tylko w burzach w Karpatach do 25 mm. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu - alarmuje IMGW w prognozie synoptycznej na 7 sierpnia. Niestety, to nie koniec problemów.

- Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, na Pomorzu w porywach do 75 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Nad morzem wiatr będzie silny i bardzo silny, od 45 km/h do 65 km/h, w porywach do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h, na szczytach Tatr do 65 km/h, wysoko w Sudetach do 95 km/h - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zalecamy sprawdzanie ostrzeżeń IMGW i lokalnych komunikatów meteo. W trakcie burz i wichur zabezpieczcie cenne rzeczy i zachowajcie szczególną ostrożność.

Pogoda na jutro. Temperatura 7.08.2023

O letnich temperaturach należy jak najszybciej zapomnieć. Jeżeli gdzieś zrobi się względnie ciepło, to nadal będziemy mówić o wartościach typowych dla późnej wiosny. Przydadzą się bluzy lub swetry. - Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza, 16°C na zachodzie i nad morzem, około 18°C w centrum do 20°C miejscami na południu - wskazuje IMGW. Na 20 stopni mogą liczyć mieszkańcy Rzeszowa, blisko tej granicy będzie w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku i Opolu. Chłodniejsze warunki zapanują m.in. w Lubuskiem.

Prognoza IMGW na noc z poniedziałku na wtorek, 7/8 sierpnia 2023 r.

W nocy dalszy ciąg pogodowego szaleństwa. Zachmurzenie powinno być duże z większymi przejaśnieniami, na południowym wschodzie miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, a na północy i początkowo południowym wschodzie możliwe też burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 10 mm, a na północy miejscami do 15 mm. Wysoko w Tatrach okresami deszcz ze śniegiem i śnieg, przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C, tylko w kotlinach górskich około 9°C, a nad morzem około 14°C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h, na Pomorzu miejscami do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr będzie silny i bardzo silny, od 45 km/h do 65 km/h, w porywach do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h. W czasie burz oraz w Tatrach porywy wiatru do 65 km/h, wysoko w Sudetach do 100 km/h. Prognozy będziemy aktualizować w nadziei, że pójdą jedynie w dobrą stronę.

Sonda
Boisz się burzy?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Listen on Spreaker.