Początek sierpnia jak z koszmaru! Prognozy odzierają ze złudzeń. Burze to nie wszystko

i

Autor: CC Pexels.com / Licencja Creative Commons Początek sierpnia jak z koszmaru! Prognozy odzierają ze złudzeń. Burze to nie wszystko / Zdjęcie ilustracyjne

Szalona pogoda

Początek sierpnia jak z koszmaru! Prognozy odzierają ze złudzeń. Burze to nie wszystko

2023-07-28 12:27

Pogoda w sierpniu zazwyczaj kojarzy nam się z przyjemną odmianą lata, ale wszystko wskazuje na to, że najbliższe dni będą temu zaprzeczać. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej są przekonani, że pierwsze dni ósmego miesiąca roku będą ponure, pełne niebezpiecznych zjawisk meteo. Burze i opady deszczu to nie wszystko. Sprawdźcie prognozę na se.pl.

Kiedy analizowaliśmy prognozę długoterminową na sierpień 2023 roku, łapaliśmy się za głowy. Niestety, najnowsze doniesienia meteorologów również nie dostarczają zbyt wielu powodów do optymizmu. - Od niedzieli (30 lipca 2023 r.) do czwartku (4 sierpnia) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz głównie w niedzielę i środę burzami - podają synoptycy IMGW. Eksperci Instytutu szczegółowo omówili pierwszych kilka dni sierpnia. Jeśli planowaliście urlop na ten czas, możecie być srogo rozczarowani.

Pogoda negatywnie zaskoczy. Prognozy na sierpień 2023

W serwisie IMGW pojawiła się już prognoza na 1 i 2 sierpnia. We wtorek i w środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. - Pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna ukształtuje się na poziomie od 12°C do 17°C. Temperatura maksymalna od 22°C do 28°C - podają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Burzom będą towarzyszyć wichury do 70 km/h. Najgorsza pogoda zaatakuje najprawdopodobniej w województwie podlaskim, deszcz będzie padał również nad morzem. Niestety, w kolejnych dniach popularne miejsca wypoczynku znów będą się mierzyć z opadami. Zamiast opalania, przydadzą się parasole. Na termometrach w Gdańsku i okolicach zobaczymy 21-22 stopni Celsjusza. Niewiele wskazuje na to, aby podczas pierwszego weekendu sierpnia pogoda miała się znacząco poprawić. Wręcz przeciwnie - w prognozach długoterminowych serwisu interia.pl widać sporo opadów deszczu - m.in. na północy i południu kraju.

Prognozy i ostrzeżenia IMGW będziemy aktualizować w naszym serwisie. Mamy nadzieję, że jeszcze ulegną one poprawie. Tym, którzy mimo wszystko zaplanowali wakacje na te dni życzymy udanego wypoczynku.

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?
Gwałtowna burza pod Sycowem