Paskudna aura za oknami. Co to ma być? Polacy mają dość takiej pogody

i

Autor: CC Pexels.com / Licencja Creative Commons Paskudna aura za oknami. Co to ma być? Polacy mają dość takiej pogody

Popsuty weekend

Paskudna aura za oknami. Co to ma być? Polacy mają dość takiej pogody

2023-06-19 16:00

Pogoda na najbliższe dni to nie jest temat, który poprawia humory Polakom. Z prognozy IMGW na końcówkę czerwca wynika, że weekendowe plany trzeba będzie zmienić. Burze i ulewne deszcze bynajmniej nie odpuszczają, a wręcz przeciwnie. Wiemy już, gdzie będzie najgorzej.

Analizując prognozę IMGW na 25 tydzień roku można się złapać za głowę. Z jednej strony synoptycy straszą nas upałami, a z drugiej burzami z gradem i ulewnymi deszczami. Pogoda wyraźnie nie ma dla nas litości. Jak to zwykle bywa, warunki atmosferyczne śmieją się z weekendowych planów Polaków. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że parasole przydadzą się wczasowiczom, którzy udadzą się w popularne miejsca.

Prognoza IMGW: Pogodowe starcie w Polsce

Przez cały tydzień nasz kraj będzie podzielony - część regionów będzie się zmagać z burzami i ulewnymi deszczami, a gdzieniegdzie zaatakują... upały do 32 stopni. Najwyższe temperatury pokażą termometry na zachodzie. W środę (21 czerwca) mieszkańcy województwa lubuskiego będą szukać cienia, dzień później najcieplej będzie w głębi kraju. Pierwszy dzień lata spędzimy również w towarzystwie burz i deszczów, wyjątkiem będzie jedynie centrum Polski. Im bliżej weekendu tym... gorzej!

- W piątek (23 czerwca 2023 r.) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, na północy i zachodzie przelotne opady deszczu, a na pozostałym obszarze burze z ulewnym deszczem, lokalnie z gradem i porywistym wiatrem - alarmują synoptycy IMGW. W głębi kraju jest szansa na 30 stopni Celsjusza.

Fatalna pogoda na weekend. Burze i deszcze nie odpuszczą

Eksperci IMGW zapowiadają na sobotę trudne warunki atmosferyczne. Na północnym zachodzie będzie pogodnie, na pozostałym obszarze pochmurno z większymi przejaśnieniami.

- Wystąpią przelotne opady deszczu i lokalnie burze. Temperatura maksymalna do 25°C. W niedzielę pochmurno z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna do 25°C - alarmują synoptycy. Prognozy na końcówkę tygodnia mogą jeszcze ulec zmianie. Jeśli nastąpi pozytywny zwrot akcji, to wówczas poinformujemy o tym naszych czytelników. Prognozy aktualizujemy każdego dnia na pogoda.se.pl.

Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany