Ogromna różnica temperatur! Jadąc z jednego krańca Polski na drugi, zamienimy zimę na wiosnę

i

Autor: SHUTTERSTOCK (3) Zgodnie z prognozą długoterminową na koniec stycznia w Polsce dojdzie do tak dużej różnicy temperatur, że będziemy mieli do czynienia z dwoma, o ile nie z trzema porami roku

Prognoza długoterminowa

Ogromna różnica temperatur! Jadąc z jednego krańca Polski na drugi, zamienimy zimę na wiosnę

2024-01-19 13:04

Zgodnie z prognozą długoterminową na koniec stycznia w Polsce dojdzie do tak dużej różnicy temperatur, że będziemy mieli do czynienia z dwoma, o ile nie z trzema porami roku. Zimę w niektórych regionach zastąpią w tym czasie jesień lub wiosna, bo można się spodziewać dużego ciepła, do 12 stopni, a do tego opadów deszczu (głównie) i deszczu ze śniegiem.

Prognoza długoterminowa na koniec stycznia. Nawet 12 stopni. To już wiosna?

Minus 10 stopni Celsjusza i 12 kresek na plusie - to odpowiednio minimalna i maksymalna temperatura prognozowana na okres 22-28 stycznia. Jak podaje Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW, największego ciepła można się spodziewać w środę, 24 stycznia, gdy w całym kraju pojawią się niezwykle wysokie, jak na tę porę roku, wartości. 12 stopni może wystąpić na południu i południowym zachodzie Polski. Co ciekawe, tego samego dnia spodziewane są również największy opady, choć ostatnie dni stycznia generalnie upłyną pod hasłem deszczu, przede wszystkim, i deszczu ze śniegiem. Śnieg tylko wysoko w górach.

- Zgodnie z prognozami 24 stycznia spadnie od 9 mm deszczu na północnym wschodzie do nawet 20 mm na południowym zachodzie - mówi Radosław Droździoł z CMM IMGW.

Przed wysokimi temperaturami będzie się głównie bronić północno-wschodnia część naszego kraju, gdzie w nocy 28 stycznia ma być nawet 10 kresek na minusie.

Przełom stycznia i lutego pod znakiem

Prognozy długoterminowe sięgają również samej końcówki stycznia i początku lutego. Od 29 stycznia do 4 lutego nadal będzie ciepło, bo eksperci zakładają wystąpienie anomalii powyżej normy temperatur z lat 1991-2020.

- Z kolei od 5 do 25 lutego temperatury zmieszczą się w powyższej normie, co oznacza, że w tym czasie może jeszcze dojść do powrotu zimy - dodaje Droździoł.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Pamiętacie Grycanki? Oto co stało się z polskimi Kardashiankami!
Nasi Partnerzy polecają