Nurkujący niż sieje grozę nad Polską. Co przyniesie?

i

Autor: Nature_Shots/cc0/Pixabay.com Kolejny w ostatnich dniach niż dotarł do Polski, a to znowu oznacza niesprzyjającą pogodę

Nurkujący niż sieje grozę nad Polską. Co przyniesie?

2022-02-02 12:39

Kolejny w ostatnich dniach niż dotarł do Polski, a to znowu oznacza niesprzyjającą pogodę. W środę, 2 lutego, będzie się on wdzierał w głąb kraju, a towarzyszące mu fronty atmosferyczne przyniosą do naszego kraju przede wszystkim dużo chmur, z których spadnie deszcz ze śniegiem i, przede wszystkim, śnieg. Białemu puchowi będą towarzyszyły mocne podmuchy wiatru.

Nurkujący niż sieje grozę nad Polską. Co przyniesie?

Jak informuje TwojaPogoda.pl, niż z centrum nad Bałtykiem będzie w najbliższych godzinach przechodził przez Polskę. To oznacza, że przez najbliższe kilkanaście, kilkadziesiąt godzin, tj. do czwartku, 3 lutego, włącznie - w zależności od regionu kraju - można się spodziewać przelotnych opadów deszczu ze śniegiem albo samego śniegu. Lokalnie może padać intensywnie. W dzień nie odczujemy jeszcze zmiany temperatury, która będzie sięgać do nawet 5 stopni na plusie, ale w nocy znowu pojawi się mróz, który na przeważającym obszarze kraju wyniesie od 2 do 4 słupków rtęci poniżej zera. Wraz z obniżeniem temperatury będzie natomiast wzrastać szansa na opady śniegu, który będzie zastępować marznący deszcz i deszcz ze śniegiem - lokalnie może się pojawić gołoledź.

Czytaj też: Fatalne warunki na drogach. Czesi zamknęli ważną drogę na granicy polsko-czeskiej

Niż wędrujący przez Polskę znowu sprowadzi również silniejszy niż przez ostatni dwa dni wiatr. Największych podmuchów, sięgających 80 km/h, można się spodziewać w południowo-zachodniej części kraju i na południu, co dotyczy zwłaszcza terenów górskich. Na pozostałym obszarze Polski będzie wiało w porywach do 50 km/h. Na wschodzie może to prowadzić do zawiei śnieżnych.

Czytaj też: Olbrzymia lawina zeszła do Morskiego Oka. Wejście na taflę jeziora grozi śmiercią!

Zima stulecia w Polsce. Tak wyglądały najmroźniejsze zimy, które przeszły do historii

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Zima zaatakowała w Warszawie. Tak wyglądają ulice po śnieżycy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany