Niebezpieczne zjawisko nad dużą częścią kraju. IMGW wydało ostrzeżenia!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Sauerlaender /zdjęcie ilustracyjne

Na drogach może być niebezpiecznie!

Niebezpieczne zjawisko nad dużą częścią kraju. IMGW wydało ostrzeżenia!

2022-11-05 14:26

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia dla sporej części kraju. W Centrum, na Zachodzie i Południu spodziewać się możemy niebezpiecznych, zwłaszcza na drogach, mgieł.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia I stopnia dotyczące gęstej mgły, która ma się pojawić w nocy z soboty na niedzielę (5/6 listopada) w wielu regionach Polski. Żółty alert obowiązuje w województwie zachodniopomorskim, lubuskim, w Wielkopolsce, a także w województwie łódzkim oraz w powiecie kłodzkim na Dolnym Śląsku, w Bielsko-Białej i okolicach. Tu synoptycy zapowiadają wystąpienie niebezpiecznego, zwłaszcza na drogach, zjawiska dziś od godziny 22.00, do niedzieli (6 listopada), do godziny 9.30. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska w tych rejonach szacowane jest na 70 procent.

Gęste mgły mają wystąpić także na Południu kraju: w części województwa małopolskiego, w powiatach: nowotarskim, gorlickim, wadowickim, tatrzańskim, myślenickim, nowosądeckim, limanowskim oraz na Podkarpaciu, w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, sanockim, leskim i bieszczadzkim. Tu ostrzeżenie I stopnia obowiązuje od godziny 2.00 w nocy, do godziny 8.00 rano. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska w tych miejscach to 80 procent.

Sonda
Jesień 2022 - czy lubisz tę porę roku?
Protest górników w Warszawie. Świńskie łby przed siedzibą PGE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany