Intensywne opady deszczu w Polsce

i

Autor: CC Unsplash.com / Licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Mnóstwo deszczu, wichury do 60 km/h i jeszcze to! Ponura pogoda opanuje Polskę [Prognoza IMGW na 17.04.2023]

Meteorolodzy alarmują

Mnóstwo deszczu, wichury do 60 km/h i jeszcze to! Ponura pogoda opanuje Polskę [Prognoza IMGW na 17.04.2023]

2023-04-17 6:53

Pogoda na poniedziałek (17 kwietnia 2023 r.) dla Polski, przeanalizowana przez ekspertów IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) zwiastuje ponury początek tygodnia. Nawet 20 milimetrów deszczu i gęste mgły to nie koniec! Prognozy na najbliższe godziny nie przypadną do gustu mieszkańcom co najmniej kilku województw.

Pogoda w Polsce to temat, który ostatnimi czasy nie poprawia humoru naszym czytelnikom. Początek kwietnia przyniósł opady śniegu i niskie temperatury. W okolicach świąt Wielkanocy warunki atmosferyczne się poprawiły, zwłaszcza jeśli chodzi o wartości, odczytywane z termometrów. Niestety, w połowie miesiąca notowaliśmy znacznie więcej deszczu, zaatakowały też burze. Prognozy na poniedziałek (17.04.2023 r.) i początek tygodnia również są dalekie od idealnych. Nie warto chować parasoli na najwyższe półki szafek. Gdzie będzie najgorzej? Sprawdzamy analizę IMGW na portalu "Super Expressu".

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 17 kwietnia?

Nowy tydzień przywitamy w towarzystwie dość ponurego klimatu. Szarzyzna i plucha będą dominować w naszym kraju. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają dobrych wieści. Opady będą utrudniać życie m.in. kierowcom.

- W dzień na południowym wschodzie zachmurzenie będzie duże lub całkowite z opadami deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu. Rano zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 m - przekazują eksperci IMGW. Wysoko w górach pojawi się inny problem.

- Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i północno-wschodni, jedynie na Dolnym Śląsku północny. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 60 km/h - dodają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie na poniedziałek (17.04.2023 r.).

Pogoda na dziś. Temperatura 17.04.2023

Jednocyfrowe wartości na północnym zachodzie i wiosna w pełni na Podlasiu - tak w skrócie można podsumować temperatury, które będą z nami na początku tygodnia. - Temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 7°C nad morzem, około 14°C w centrum, do 17°C na północnym wschodzie - podaje IMGW. Najcieplejszym dużym miastem powinien być Białystok, tylko minimalnie chłodniej w Warszawie. W poniedziałek nie polecamy wypadu do Gdańska i Szczecina - tam zaledwie 8-9 stopni. Cieplej będzie chociażby w Zakopanem i w Szklarskiej Porębie - 10-11 stopni Celsjusza.

Prognoza IMGW na noc z poniedziałku na wtorek, 17/18 kwietnia

Synoptycy IMGW przekazują, że w nocy z poniedziałku na wtorek (17/18 kwietnia 2023 r.) zachmurzenie będzie duże, na południowym zachodzie kraju całkowite. Pojawia się opady deszczu, na południowym zachodzie opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów do około 15 mm.

- W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na szczytach Tatr przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura minimalna od 5°C do 8°C, jedynie na północy kraju około 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północny i północno-wschodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 70 km/h - alarmuje Instytut. Prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nagły atak zimy przed Wielkanocą
Nasi Partnerzy polecają