Deszcz ze śniegiem i śmiertelne zagrożenie na drogach. Pogoda da nam w kość [Prognoza IMGW na 21.11.2023]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Deszcz ze śniegiem i śmiertelne zagrożenie na drogach. Pogoda da nam w kość [Prognoza IMGW na 21.11.2023]

Najnowsza prognoza

Deszcz ze śniegiem i śmiertelne zagrożenie na drogach. Pogoda da nam w kość [Prognoza IMGW na 21.11.2023]

2023-11-20 20:58

Pogoda na wtorek (21 listopada 2023) dla Polski, przekazana przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) jest daleka od idealnej. Eksperci zapowiadają m.in. opady deszczu ze śniegiem, ślizgawicę na drogach i gdzieniegdzie również mrozy. Z prognozy IMGW na 21.11.2023 dowiadujemy się, gdzie będzie najgorzej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) poinformował, że we wtorek Polska będzie w zasięgu niżu znad Morza Tyrreńskiego. Pozostaniemy w polarnej morskiej masie powietrza, na południu cieplejszej, ale w ciągu dnia nad północną część kraju zacznie napływać powietrze pochodzenia arktycznego. Jak to wpłynie na pogodę w ciągu dnia? Niestety, synoptycy nie mają zbyt wielu dobrych informacji. Kierowcy będą musieli zachowywać szczególną ostrożność, a w wielu regionach kraju przydadzą się bardzo ciepłe płaszcze.

Jaka będzie jutro pogoda? Prognoza na wtorek, 21 listopada 2023

We wtorek na południu zachmurzenie będzie całkowite, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami, tylko nad morzem pojawią się rozpogodzenia. Na południu i zachodzie zaatakują opady deszczu, na pozostałym obszarze też deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie oraz w górach śniegu. W Sudetach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej około 10 cm.

- Wieczorem nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, wschodni i północno-wschodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne - przestrzegają eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza IMGW dla Polski. Temperatura 21.11.2023

We wtorek temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od -2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, od 0 do 3 st. C w centrum, od 4 do 9 st. C na zachodzie, południu oraz nad morzem. Najcieplejszymi z dużych miast będą tego dnia Katowice, Kraków, Opole, Wrocław, Zielona Góra, Rzeszów i Kielce - tam termometry pokażą 7-8 stopni Celsjusza.

W nocy z wtorku na środę, na północy zachmurzenie małe i umiarkowane, w centrum duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, na południu całkowite. Na południu oraz w centrum opady deszczu ze śniegiem i śniegu, nad ranem słaby deszcz możliwy też na wybrzeżu. Po opadach nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie. Temperatura minimalna w północnej połowie kraju od -8 do -4 st. C, na południu od -3 do 0 st. C. Wiatr będzie słaby, północno-wschodni i północny. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne. Prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie. Warto śledzić mapę z ostrzeżeniami IMGW i lokalne komunikaty meteo.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Nasi Partnerzy polecają